Меню
Герої не вмирають
Банери

Наказом Міністерства юстиції України від 26.08.2015 № 1593/5 спрощено доступ громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, а саме: працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану проводиться прийняття документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини, та видача свідоцтва про народження безпосередньо у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи.

З березня місяця 2016 року відділ державної реєстрації актів цивільного стану Здолбунівського районного управління юстиції у Рівненській області, також приймає документи необхідні для проведення державної реєстрації народження дитини, та видає свідоцтва про народження у визначені дні в пологовому відділенні Здолбунівської центральної районної лікарні Рівненської області.

Підставами для проведення державної реєстрації народження дитини, відповідно до пункту 2 глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану України, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000 року (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24.12.2010 року № 3307/5) (далі – Правила), є медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України.

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження подаються паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них), у разі необхідності свідоцтво про шлюб.

При реєстрації народження дитини батьки якої перебувають в шлюбі спільне прізвище, то дитині присвоюється прізвище батьків, при різних прізвищах за письмовою згодою батьків дитині присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ.

Якщо жінка та чоловік не перебувають у шлюбі між собою, а чоловік визнає себе батьком дитини, вони подають спільну заяву матері та батька дитини про визнання батьківства, в який вказується прізвище, ім’я, по батькові, яке буде присвоєно дитини.

В тому випадку коли мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків про визнання батьківства, прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім’я та по батькові – за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 СК України.

Особливо увагу громадян хотілося б звернути на те, що державна реєстрація народження проводиться у відповідності із ст. 143-147 Сімейного кодексу України, згідно яких батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Невиконання цього обов’язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Бажаємо здоров’я Вам та вашим діткам, та разом сподіваємось на нашу тісну та плідну співпрацю!

Начальник відділу державної
реєстрації актів цивільного стану
Здолбунівського районного
управління юстиції                         Алла Пилипчук

Анонси подій
Банери

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930