Меню
Герої не вмирають
Банери

21 грудня відбулося останнє засідання літературно-краєзнавчого факультету Університету ІІІ віку спільного проекту Здолбунівської районної бібліотеки і Здолбунівського районного територіального центру, на яке завітали шановні гості – члени громадської організації «Здолбунівського Університету Третього Віку», який діє при костелі Св. Апостолів Петра і Павла.

Зустріч була приурочена святкуванню Різдва Христового за Григоріанським календарем –  25 грудня.

Бібліотекар в своїй розповіді наголосила, що за Законом Президента України 25 грудня є вихідним днем: відтепер українці відпочиватимуть на католицьке Різдво. Сьогодні в Україні нараховується близько 11 тис. релігійних католицьких і протестантських громад, що складає біля 30% від усіх релігійних організацій України. Значна кількість віруючих України відзначає це релігійне свято в інший день – 7 січня, який теж визначений на законодавчому рівні як вихідний день.

Про історію святкування католицького Різдва, про різдвяні традиції, які передаються з покоління в покоління, несучи в собі весь сенс всеосяжної любові Христової розповіла вчитель польської мови суботньо-недільної школи при костелі Св. Апостолів Петра і Павла – Ельжбєта Піотровска.

Ніяке інше свято не здатне настільки об’єднати людей, як Різдво Христове. 

Загалом думка, що українські і польські народи мають у своїй історії багато спільного, тому повинні розвивати добросусідські стосунки, вчитися кращому один в одного, була на заході основною.

Підтвердженням святкування Різдва Христового польською громадою у костелі Св. Апостолів Петра і Павла був показ відеофільмів: святкування Різдва у Ватікані, у Гуральську і у Здолбунові(вертеп).

Запрошені гості поділилися оплатком, який символізує Тіло Христове. На оплатках витіснені християнські релігійні зображення Діви Марії з малям Ісусом та Віфлеємська зірка. Взаємне ділення хлібом є виявом пробачення, примирення та любові, а також готовністю ділитися усім, що в тебе є. Усі присутні побажали один одному миру в домі, тепла, світла, добра і веселої коляди.

Колоритом свята стали колядки на польській мові у виконанні членів Університету Третього Віку при римо-католицькому костелі (акомпаніатор Валерій Стельмашук). Атмосферу свята створили колядки у виконанні усіх присутніх українською мовою.

Ця зустріч стала добрим прикладом того, що народи готові співпрацювати, відпочивати, вивчати культуру обох народів для прикладу наступним поколінням.

Підвів підсумки роботи за рік Анатолій Ліщинський – директор Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування. А вдячна студентка Університету ІІІ віку Ганна Перета прочитала власний вірш «Наш Університет».

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031