Меню
Герої не вмирають
Банери

З метою створення в Здолбунівському районі оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів, яка б реально враховувала освітні запити територіальної громади, забезпечувала ефективне використання фінансових, матеріально-технічних та кадрових ресурсів, розпорядженням голови Здолбунівської райдержадміністрації від 23.02.2016 № 84 створено та затверджено склад робочої групи з питань оптимізації мережі навчальних закладів району.

Згідно даного розпорядження відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації доручено проаналізувати ефективність існуючої мережі загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням їх матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу, наявної дорожньої інфраструктури, демографічних показників та потреб населення у високоякісних освітніх послугах, а також спільно з фінансовим управлінням райдержадміністрації проаналізувати розрахункові видатки на утримання навчальних закладів у порівнянні з фактичними.

Результати аналізу проведеного відділом освіти райдержадміністрації з даного питання були озвучені начальником відділу освіти райдержадміністрації Лілією Карпенко 3 березня 2016 року на засіданні робочої групи з оптимізації шкільної мережі Здолбунівщини.

Голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, заступник голови райдержадміністрації Микола Орлов, директори шкіл, депутати мали змогу ознайомились з презентацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Лілії Карпенко з якої чітко можна побачити ті перекоси які є в нинішній мережі, а саме: великі витрати на малокомплектні школи, недоукомлектованість закладів та інше. А звідси і нераціональне використання коштів, оскільки одні школи фактично дотують інші, у класах відсутня конкуренція, школи не укомплектовані якісним обладнанням на якому можна демонструвати досліди тощо.

Законодавець своїми рішеннями підштовхує до швидшого розуміння необхідності змін і тому вже з 1 вересня малокомплектні школи де навчається до 25 учнів не будуть фінансуватися із державного бюджету. Що робити, де брати гроші, куди і кого з ким об’єднувати, приєднувати?

На всі ці питання потрібно шукати відповіді, оскільки 1 вересня не за горами і за відсутності державного фінансування та не створення об’єднаних територіальних громад, фінансування шкіл ляже на плечі місцевих органів влади, а вони ці витрати можуть не потягнути, тому треба приймати непопуярні але потрібні рішення, в першу чергу депутатам районної ради, оскільки школи є власністю Здолбунівської територіальної громади. Час для роздумів та прийняття рішень ще є.

Матеріали презентації додаються.
Завантажити додаток1
Завантажити додаток2