Меню
Герої не вмирають
Банери

З метою створення в Здолбунівському районі оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів, яка б реально враховувала освітні запити територіальної громади, забезпечувала ефективне використання фінансових, матеріально-технічних та кадрових ресурсів, розпорядженням голови Здолбунівської райдержадміністрації від 23.02.2016 № 84 створено та затверджено склад робочої групи з питань оптимізації мережі навчальних закладів району.

Згідно даного розпорядження відділу освіти Здолбунівської райдержадміністрації доручено проаналізувати ефективність існуючої мережі загальноосвітніх навчальних закладів з урахуванням їх матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу, наявної дорожньої інфраструктури, демографічних показників та потреб населення у високоякісних освітніх послугах, а також спільно з фінансовим управлінням райдержадміністрації проаналізувати розрахункові видатки на утримання навчальних закладів у порівнянні з фактичними.

Результати аналізу проведеного відділом освіти райдержадміністрації з даного питання були озвучені начальником відділу освіти райдержадміністрації Лілією Карпенко 3 березня 2016 року на засіданні робочої групи з оптимізації шкільної мережі Здолбунівщини.

Голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук, заступник голови райдержадміністрації Микола Орлов, директори шкіл, депутати мали змогу ознайомились з презентацію начальника відділу освіти райдержадміністрації Лілії Карпенко з якої чітко можна побачити ті перекоси які є в нинішній мережі, а саме: великі витрати на малокомплектні школи, недоукомлектованість закладів та інше. А звідси і нераціональне використання коштів, оскільки одні школи фактично дотують інші, у класах відсутня конкуренція, школи не укомплектовані якісним обладнанням на якому можна демонструвати досліди тощо.

Законодавець своїми рішеннями підштовхує до швидшого розуміння необхідності змін і тому вже з 1 вересня малокомплектні школи де навчається до 25 учнів не будуть фінансуватися із державного бюджету. Що робити, де брати гроші, куди і кого з ким об’єднувати, приєднувати?

На всі ці питання потрібно шукати відповіді, оскільки 1 вересня не за горами і за відсутності державного фінансування та не створення об’єднаних територіальних громад, фінансування шкіл ляже на плечі місцевих органів влади, а вони ці витрати можуть не потягнути, тому треба приймати непопуярні але потрібні рішення, в першу чергу депутатам районної ради, оскільки школи є власністю Здолбунівської територіальної громади. Час для роздумів та прийняття рішень ще є.

Матеріали презентації додаються.
Завантажити додаток1
Завантажити додаток2

Анонси подій
Банери

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930