Меню
Герої не вмирають
Банери

Про запровадження заходів
із йодної профілактики населення
Здолбунівського району у разі
виникнення радіаційної аварії

Відповідно до статей 19, 35 Кодексу цивільного захисту України, законів України “Про місцеві державні адміністрації”, “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку”, “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”, Порядку здійснення невідкладних заходів йодної профілактики серед населення України у разі виникнення радіаційної аварії, затвердженого наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 08 листопада 2011 року № 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 листопада 2011 року за № 1353/20091 та на виконання розпорядження голови Рівненської облдержадміністрації від 22 грудня 2016 року №786 «Про здійснення йодної профілактики населення Рівненської області у разі виникнення радіаційної аварії»:

  1. Затвердити Методичні рекомендації щодо здійснення невідкладних заходів йодної профілактики серед населення Здолбунівського району у разі виникнення радіаційної аварії (далі – Методичні рекомендації), що додаються.
  1. Комунальному закладу охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги», рекомендувати виконавчим комітетам Бущанської, Дерманської Другої, Копитківської, Миротинської та Новосілківської сільських рад:

1) забезпечити у повному обсязі наявність препаратів йодиду калію для населення, що проживає у  зоні спостереження відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електростанція”;

2) вжити заходів із попереднього розподілу на пунктах видачі препаратів йодиду калію серед населення району, що проживає в тридцятикілометровій зоні навколо відокремленого підрозділу “Хмельницька атомна електростанція”в обсязі добової потреби, а також одночасної передачі інструкцій з їх прийому;

3) розробити та подати на затвердження районній державній адміністрації:

порядок накопичення, зберігання, доступності, регулярного оновлення запасу йодних препаратів;

порядок оповіщення та інформування населення про початок проведення йодної профілактики;

4) щорічно комісійно забезпечувати перевірку умов зберігання, наявності препаратів йодиду калію та інструкцій з прийому препаратів у місцях їх зберігання у необхідній кількості із складанням відповідного акта;

5) надавати щорічно до 25 червня та до 25 грудня районній державній адміністрації через відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства інформацію щодо забезпеченості  населення  препаратами  йодиду  калію;

6) регулярно висвітлювати у засобах масової інформації, у тому числі на офіційних веб-сайтах, питання радіаційного захисту населення, зокрема щодо правил вживання препаратів йоду у разі виникнення радіаційної аварії.

  1. Відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації спільно із комунальним закладом охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги»:

1)  у планах реагування на радіаційні аварії на відокремленому підрозділі “Хмельницька атомна електростанція” визначити умови та схеми видачі препаратів йодиду калію.

2) при проведенні практичних занять та тренувань районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту розраховувати та уточнювати схеми видачі препаратів йодиду калію.

  1. Районному сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області при здійсненні перевірок приділяти належну увагу питанням радіаційного захисту населення.
  1. Відділу освіти районної державної адміністрації забезпечити проведення просвітницької роботи з питання йодної профілактики в навчальних закладах району.
  1. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Власюка Л.П.

Голова  адміністрації                                                                Сергій Кондрачук

Додаток до розпорядження

Анонси подій
Банери

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031