Меню
Герої не вмирають
Банери

Одним із ефективних  шляхів для  вирішення проблем  розвитку територіальних громад є самоорганізація населення, соціальна активізація та впровадження громадських ініціатив. Бо домогтися певних результатів можна лише тоді, коли влада та громада мають спільну мету та чітко бачать шляхи її досягнення.

З цією метою в районі з 2011 року діє  Програма підтримки та розвитку місцевих ініціатив територіальних громад Здолбунівського району, яка спрямована на мобілізацію місцевих  та залучення додаткових ресурсів для благоустрою, створення соціальної інфраструктури, а  також для  підвищення рівня участі громад у вирішенні проблем громад.

Метою Програми є відбір проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, спрямованих на розв’язання актуальних проблем та поширення позитивного досвіду, набутого в процесі їх реалізації.

Програма реалізовується шляхом проведення конкурсу проектів підтримки та розвитку місцевих ініціатив територіальних громад.

На цю мету протягом  2011- 2015  років  з районного бюджету  було виділено 200  тис.грн. при спів фінансуванні у рівних частинах територіальною громадою, яка визнана переможцем. Максимальна сума гранту була встановлена в сумі 15 тис.грн.

За період з 2011 по 2015 рік місцевими радами району та районними установами було підготовлено та подано на конкурси підтримки та розвитку територіальних громад 76 проектів, з них органами місцевого самоврядування 70 проектів (у т.ч. у 2015 році – 7 проектів). Перемогу здобули 50 проектів (у т.ч. у 2015 році -6 проектів).

Загальна вартість проектів, що здобули перемогу, становить 1 млн.436 тис.733 грн., у тому числі: залучено грантових коштів у сумі 904332 грн., внесок місцевих бюджетів  та коштів громад склав 532401 грн.

Найбільша кількість  проектів, які здобули перемогу на конкурсах, подана Урвенською сільською радою (12 із18 поданих), Мізоцькою селищною радою із 9 поданих проектів отримали грант 4, Здолбунівською міською радою із поданих 5 проектів перемогу отримали 3 проекти, з поданих 9 проектів Дерманською Першою сільською радою переможцями визнано 6 проектів.

Чотирма районними установами  реалізовано 5 проектів: ЦРЛ, районний будинок культури, районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по одному проекту, Здолбунівська централізована система  публічно-шкільних бібліотек – 2 проекти.

Основні проблемні питання, підняті ініціативними групами, це – ремонт та реконструкція приміщень соціально-культурної сфери, облаштування місць відпочинку та дозвілля , спортивні майданчики, впорядкування кладовищ, організація водопостачання, поліпшення благоустрою сіл шляхом підвищення культури поводження з побутовими відходами, реалізація заходів із енергоефективності, доступ до мережі Інтернет.

На 2016 рік передбачено виділення коштів районного бюджету в сумі 300 тис.грн.за умови спів фінансування не менше 30 відсотків від вартості проекту територіальною громадою, що визнана переможцем конкурсу. Встановлена мінімальна сума гранту у розмірі 50 тис.грн.

Кількість проектів від однієї громади – не більше двох.

У лютому 2016 року рішенням сесії районної ради для реалізації проектів  виділено 100тис.грн. Відповідно найближчим часом   конкурсною комісією районної ради  буде оголошено про проведення та умови  конкурсу.

Функції виконавчого органу конкурсної комісії виконує відділ економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва райдержадміністрації, який  надає методичну допомогу на всіх стадіях проведення конкурсу, здійснює попередню оцінку проектів та надає на розгляд конкурсної комісії висновки щодо відповідності поданих проектів умовам конкурсу.

Для підготовки та подання на участь у конкурсі проекту використовується аплікативна форма, якою визначається структура та послідовність викладу змістовної частини проекту, формулюються вимоги до нього.

Основним завданням аплікативної форми є необхідність зорієнтувати розробника проекту чітко обґрунтувати актуальність проблеми, її відповідність основним напрямам, передбаченим умовами конкурсу.

Проекти, у яких не дотримані стандартні вимоги, не реєструються і не допускаються до участі у конкурсі.

Основними критеріями конкурсного відбору проектів-переможців є:

–  інноваційний підхід до вирішення питань місцевого значення та території відповідного села, селища, міста

– наявність чіткого плану і механізмів розв’язання існуючих проблем та досвіду  органів місцевого самоврядування щодо їх розв’язання;

наявність якісних та кількісних критеріїв успішності реалізації відповідного проекту, фінансово-економічних показників, які повинні бути досягнуті шляхом реалізації запропонованого претендентом проекту;

– обґрунтованість вартості реалізації відповідного проекту у порівнянні з аналогічними проектами інших учасників конкурсу.

При написанні проектів особливо важливим є:

– практичне застосування в певній галузі;

– позитивний ефект  для територіальної громади та власна оцінка науково-технічного рівня даної пропозиції( немає аналогів, краща за існуючі аналоги в Україні);

– стадія готовності до реалізації проекту ( наявність бізнес-плану, наявність робочої документації, наявність необхідних матеріалів);

– правильне ефективне  планування кошторису видатків : кошти на розробку технічної документації, кошти на здійснення організаційно-технічних заходів (оплата персоналу, придбання оргтехніки, випуск презентаційних матеріалів), кошти на придбання технічного устаткування.

Анонси подій
Банери

Липень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031