Меню
Герої не вмирають
Банери

Про порядок розроблення генеральних планів, планів зонування та детальних планів території населених пунктів

Розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів (генплани), планів зонування території населених пунктів (зонінг) та детальних планів території населених пунктів (ДПТ) проводиться органами місцевого самоврядування згідно чинного законодавства, а саме ст.17 – ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядком розроблення містобудівної документації, затвердженим наказом Мінрегіонбуду №290 від 16.11.2011. Замовником генпланів, зонінгу та ДПТ населених пунктів виступає відповідний орган місцевого самоврядування. Процес виготовлення даних видів містобудівної документації умовно можна поділити на 3 етапи:

І – Прийняття рішення про розроблення містобудівної документації;

ІІ – Розробка містобудівної документації;

ІІІ – Затвердження містобудівної документації.

На першому етапі виконкому відповідного органу місцевого самоврядування необхідно подати  пропозицію щодо виготовлення генерального плану, зонінгу та ДПТ населеного пункту, на основі якого сесія відповідної сільської селищної чи міської ради прийме рішення про розроблення генплану (зонінгу, ДПТ). Наступним кроком буде визначення джерел фінансування. Орган місцевого самоврядування повинен передбачити кошти для оплати послуг проектних організацій, які будуть виготовляти проектну документацію. Фінансування виготовлення генплану може проводитись із місцевого бюджету, обласного бюджету а також інших джерел не заборонених законом. Рішення про виділення коштів затверджується  сесією відповідної сільської (міської, селищної) ради. Допускається співфінансування із різних бюджетів у різних відсоткових співвідношеннях, зокрема у Рівненській області діє програма співфінансування містобудівної документації в пропорції 50% місцевий бюджет + 50% обласний бюджет. Для участі у даній програмі органу місцевого самоврядування необхідно передбачити в місцевому бюджеті 50% суми необхідної для виготовлення генерального плану та надіслати лист до облдержадміністрації про намір прийняти участь у програмі співфінансування разом з копіями документів, що визначають суму необхідну для проведення робіт та копію рішення про виділення коштів.

Наступним етапом являється етап розробки відповідної містобудівної документації. В першу чергу органу місцевого самоврядування необхідно укласти угоду із землевпорядною організацією, яка проведе топографічне знімання території (топозйомку), матеріали якої стануть підосновою для генерального плану, зонінгу та ДПТ. Також заключається угода з власне, архітектурно-проектною організацією, що має відповідну сертифікат на проведення  робіт з виготовлення містобудівної документації, про виготовлення генплану (зонінгу, ДПТ). Проектна організація в письмовій формі складає вимоги до топографічного знімання і передає їх до землевпорядної організації через орган місцевого самоврядування. Землевпорядна організація передає готові плани топографічного знімання замовнику, який в свою чергу, передає їх в проектну організацію. Сільська (селищна, міська) рада, що являється замовником містобудівної документації забезпечує інформування громадськості щодо розроблення генплану та звертається до обласної державної адміністрації з листом щодо визначення державних інтересів для їх урахування при розробленні генерального плану населеного пункту. Організацією-розробником містобудівної документації розробляється завдання на проектування яке погоджується з районними уповноваженими органами містобудування та архітектури та затверджується рішенням виконкому сільської(селищної, міської) ради. Після виготовлення проектантами генеральний план (зонінг, ДПТ) в паперовому варіанті в трьох примірниках та електронному варіанті передається органу місцевого самоврядування, що виступав замовником.Схема Розроблення генеральних планів

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

Банери