Меню
Герої не вмирають
Банери

Сімейні молочні ферми – це вигідна справа, яка може приносити реальний прибуток селянам. У цьому вже переконалася родина Наталії й Василя Никончуків зі Старої Мощаниці, яка понад рік господарює на сімейній молочної ферми «Відродження», створеній на Здолбунівщині за сприяння підприємств, що входять до кластеру «Натуральне молоко».

Торік Никончуки побудували хлів та до власник трьох корів підселили ще сім з ПСП «Україна». Їх, а також необхідне обладнання родині допомогли придбати підприємства, що входять до кластеру «Натуральне молоко»: ПСП «Україна» та ТзОВ «Укрмілкінвест», також залучено ресурси БФ «Любіть Україну». Половина інвестованих коштів була безповоротною допомогою, ще половину фермери мали повертати протягом чотирьох років рівними частинами.

Рік господарювання підтвердив, що такий бізнес може стати по-справжньому вигідним для селян. Адже у родини Никончуків ця справа пішла: їм швидко вдалося віддати позичені кошти, і нині на фермі «Відродження» уже працюють, що називається, на себе.

Під час урочистостей з нагоди Дня працівників сільського господарства України Наталія Никончук отримала Почесну грамоту Здолбунівських райдержадміністрації та районної ради

Никончуки – не єдині, кому вдається успішно господарювати на сімейній фермі. Адже компанія «Укрмілкінвест» з метою розвитку цього напрямку реалізує на Західній Україні проект «Створення сімейних молочних ферм». Ідею створення таких ферм свого часу запозичили у канадського уряду. Нині у проекті задіяні 12 сімей, що утримують понад 200 голів ВРХ.

Важливо, що родини, котрі утримують сімейні молочні ферми, мають всебічну підтримку від підприємств, що входять до кластеру «Натуральне молоко». Зокрема сімейні ферми отримують повний технологічний та консалтинговий супровід. Фермери мають змогу отримати й необхідні консультації, адже для них регулярно організовують семінари, присвячені актуальній тематиці. У планах ТзОВ «Укрмілкінвест» є й відкриття навчально-консультаційного центру для фермерів у с. Здовбиця.

Суттєве сприяння було передбачене у межах проекту і в реалізації молока. Адже за умовами реалізації проекту сімейних молочних ферм ТзОВ «Укрмілкінвест» гарантує своїм партнерам збут молока на вигідніших умовах, аніж зараз отримують селяни від молокозаводів, якщо будуть дотримані параметри якості молока.

Натхненники створення таких ферм переконані, що саме за такими підприємствами – майбутнє наших сіл. Тому й надалі сприятимуть у розвитку цього перспективного напрямку.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери

 Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031