Меню
Герої не вмирають
Банери

Сьогодні чимало змін відбувається практично  у всіх сферах  діяльності,  чи то виробнича чи будь яка інша, не стоїть осторонь, і сфера соціального захисту населення, навколо якої  особливо останнім часом шириться безліч нових чуток – від тотальної реформи до практично  ліквідації  соціальних  структур. 

Не можна сказати, що сьогодні немає роботи або немає людей, які могли б і хотіли працювати. Є і робота, є і люди, однак і в одному, і в іншому випадку є безліч варіантів. Як і рівень вакансій, так і рівень претендентів на ці вакансії досить різний. Яку ж роль і функцію у даному випадку, в ситуації у сфері соціального захисту, відведено службі зайнятості?

Як це має відбуватися на практиці ми запитали у директора районного центру зайнятості Сергія Бабича:

– Роль достатньо відповідальну, складну роль,  яка, на жаль, немає  точного та узгодженого  між  усіма  гравцями ринку праці сценарію: роль ефективного посередника між претендентом на роботу і тим, хто її пропонує, між роботодавцем і безробітним.Основним на  сьогодні завданням служби зайнятості є створення сучасного сервісного майданчику, де зустрічаються шукач роботи і роботодавець, який потребує робітника.Треба чітко розуміти, що центри зайнятості  робочих  місць не створюють, їх  створює  виробництво, бізнес, тобто те, що  виробляє, продукує, надає  послугу,  послугу перукаря чи  майстра з ремонту  тощо.

Державна служба зайнятості України по відношенню до осіб, які приходять до неї з метою пошуку роботи, є тільки посередником між ними і роботодавцями, які шукають найманих працівників. Треба зауважити, що працівники служби зайнятості не «шукають роботу», а «сприяють пошуку», «організовують», «проводять», «беруть участь». Тобто, докладають багато зусиль для працевлаштування безробітного, але відповідальність за власну професійну реалізацію в рівній і навіть більшій  мірі лежить на самій особі. Без бажання та зусиль самої людини позитивного результату не буде!

Багато хто вважає, що служба зайнятості тільки виплачує гроші безробітним і на обліку в центрі переважно перебувають особи, які не бажають працювати. Це насправді так?

 – Ні, варто відмітити, що виплата допомоги по безробіттю не є головним або першочерговим завданням служби зайнятості. Так, в Україні діють принципи державного соціального страхування, тобто із настанням страхового випадку застрахована особа має право на отримання матеріального забезпечення на випадок безробіття, але час іде, і  рано чи пізно будь яка соціальна виплата закінчиться. Служба зайнятості – це структура, яка застосовує в своїй роботі методи та прийоми сприяння зайнятості безробітних, не обмежуючи їх права вибору. Серед них є активні інструменти сприяння зайнятості – послуги щодо пошуку підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, в тому числі і за допомогою актуальної бази вакансій в межах України; організація тимчасового працевлаштування завдяки громадським та іншим роботам тимчасового характеру; організація професійної підготовки та перепідготовки;  профорієнтаційні послуги. А для роботодавців це ще і виплати компенсації фактичних витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних осіб на нові робочі місця. Це все абсолютно безкоштовні реальні послуги якими користуються як шукачі роботи та безробітні, так і роботодавці.  І це не обмежує ні одних ні інших. Багато де сьогодні можна  отримати безкоштовно робітничу  професію за стислі терміни? А в службі зайнятості можна.

Окремо хочу зазначити, що сьогодні служба зайнятості  має потужний всеукраїнський електронний ресурс,  за допомогою якого адмініструється вся робота спеціалістів, і яка містить повний реєстр осіб, що звернулися до центрів зайнятості. Це дозволяє громадянам України отримувати послуги не тільки за місцем реєстрації, але й за місцем фактичного проживання. Відтепер всі бажаючі будуть мати можливість замовити відвідування та отримати талон у будь-якому центрі зайнятості України за допомогою сервісу «Електронна черга реєстрації безробітних». Якщо особа самостійно зарезервувала для себе час, то їй не потрібно отримувати талон на відвідування, а необхідно безпосередньо звернутися до фахівця центру зайнятості, робоче місце якого вказане під час запису засобами електронної черги.

Послугу можна замовити на веб-порталі Державної служби зайнятості (http://www.dcz.gov.ua).

 

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери