Меню
Герої не вмирають
Банери

Сімнадцятого травня у світі відзначають день боротьби з артеріальною гіпертензією – хворобою, від якої потерпає майже третина усього дорослого населення планети.  За інформацією КЗ “Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги”, у Здолбунівському районі на обліку перебуває 6947 дорослих та 7 підлітків з артеріальною гіпертензією.

Натомість у світі підвищений артеріальний тиск мають понад 12 млн. українців.

Підвищений артеріальний тиск може бути одним із симптомів якогось іншого захворювання, але в переважній більшості, на думку досвідчених лікарів, – це результат способу життя людини.

Для кожного артеріальний тиск є індивідуальним, однак нормальними вважаються показники АТ, які не перевищують 140/90 мм рт. ст. Для окремих категорій людей з певними захворюваннями (цукровий діабет, перенесений інфаркт, хвороби нирок) показник АТ не має бути вищим за 130/75.

Високий тиск може призвести до інсульту, інфаркту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору, проблем із потенцією, пам’яттю, передчасного старіння і зменшення тривалості життя.

Хвороба зазвичай розвивається непомітно і тривалий час не проявляє себе. Тому часто її виявляють на етапі, коли без серйозного лікування вже не обійтись.

Вилікувати гіпертонію складно. Медичні препарати самі по собі не мають довготривалого ефекту. Лікарських засоби полегшують гіпертонічні стани, але захворювання може залишитися довічно.

Надзвичайно важливими у лікуванні артеріальної гіпертензії є профілактичні заходи. Лікарі рекомендують вести здоровий спосіб життя, відмовитись від шкідливих звичок (куріння, вживання спиртного), займатись спортом, підтримувати нормальну вагу тіла, обмежити вживання солі і, звичайно, контролювати свій артеріальний тиск шляхом періодичного його вимірювання.

Анонси подій
Банери

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031