Меню
Герої не вмирають
Банери

Після кількох тижнів падіння рівень захворюваності на кір в районі різко зріс.  За минулий тиждень   зареєстровано 15 хворих (попередній тиждень – 1). Серед хворих 12 дітей віком від 4 місяців до 16 років та 3 дорослих. Госпіталізовано 3 дорослих. Тринадцятеро із захворілих – жителі міста Здолбунів, 1- села Степанівка, 1 – села Ільпінь.

За тиждень зареєстровано 2 спалахи кору: в Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. №6 (4 випадки) та сімейний спалах (8 випадків в одній сім´ї, всі учні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1). Захворіла одна дитина, яка відвідує ДНЗ «Усмішка» м.Здолбунів.

Загалом з початку року зареєстровано 108 хворих на кір (189,6 випадків на 100 тисяч населення), з них 68 дітей (63 %) та 40 дорослих (37 %). Госпіталізовано 56 хворих, з них 30 дітей.

Випадки кору реєструвались у 20 населених пунктах району. Найвища захворюваність спостерігалась по Здолбунівській – 75 випадків (275,3 на 100 тис. нас.), Глинській – 6 випадків (223,9 на 100 тис. нас.) та Здовбицькій – 12 випадків (165,1 на 100 тис. нас.) лікарських дільницях.

Захворіло 3 дітей дошкільних навчальних закладів  (по 1 випадку в ДНЗ «Ладоньки», ДНЗ «Усмішка» м.Здолбунів та ДНЗ «Малятко» смт Мізоч) та 35 учнів загальноосвітніх закладів району (Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – 8 випадків, Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 – 7 випадків, Здолбунівська гімназія, ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 – по 4 випадки, Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 – 3 випадки; Здолбунівська ЗОШ І ст. № 7, Спасівська ЗОШ І-ІІІ ст. – по 2 випадки; Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, Здовбицька ЗОШ І-ІІІ ст., Мізоцький НВК «ЗОШ І-ІІ ст- ліцей», Глинський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. –ДНЗ», Копитківська ЗОШ І-ІІІ ст. – по 1 випадку).

Нагадуємо, що кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, отиту, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація.

Звертаємо увагу батьків:

– Якщо дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.

– Дитина старша від 1 року і Ви пропустили перше щеплення — негайно надолужте його, звернувшись до Вашого медичного закладу.

– Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.

– Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати щеплення.

– Дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця. Зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років.

Крім того забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, представників силових структур; студентів навчальних закладів без обмеження віку.

 

Здолбунівське районне лабораторне відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728