Меню
Герої не вмирають
Банери

26 квітня у приміщенні Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Університеті третього віку на факультеті «Основи медицини, здорового способу життя» за напрямом «Психологія» відбулося чергове заняття на тему «Лялька-мотанка, як оберіг в нашому житті». Його провели студенти-волонтери психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету, соціального партнера територіального центру.

Мета заняття полягала в тому, щоб віднайти гармонію з природним матеріалом, відчути себе частиною природи, зарядитися її духом, а також розвинути моторику рук.

Студенти навчали слухачів, як власноруч створити ляльку-мотанку з природних матеріалів. Під час заняття вони побачили зацікавленість присутніх, їхнє бажання дізнатися більше про історію створення ляльки-мотанки, її значення в житті та побуті людини.

На всі ці питання слухачі отримали вичерпні відповіді, прослухавши лекцію та презентацію тематичного слайд-шоу.

Люди ще з сивої давнини вірили, що така лялька-мотанка має чарівну силу та здійснює заповітні бажання. Це була не просто іграшка: вважалося, що вона має здатність захищати людину від неприємностей. Ляльку часто використовували в ритуалах. Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду. Вважалося, що лялька-мотанка є дзеркалом душі, адже кожна ниточка та деталь символізують внутрішній світ людини. Наприклад, спідниця символізувала землю, сорочка – три часи (минулий, теперішній, майбутній), волосся – силу людини та її духу. Також варто відмітити, що українська народна лялька є втіленням добра і лагідності. Це оберіг людської душі і долі, символ наших предків, символ Великої Матері, яка створила все суще і береже до сих пір народжені нею душі.

По закінченню заняття слухачі висловили свою подяку студентам-волонтерам за яскраві емоції.

Анонси подій
Банери

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031