Меню
Герої не вмирають
Банери

Забезпечення можливості безперешкодного здійснення конституційного права на працю особами з обмеженими фізичними можливостями є одним із пріоритетних напрямків державної політики.

З метою забезпечення соціального захисту інвалідів фахівцями відділу взаємодії з роботодавцями Здолбунівського районного центру зайнятості за участю представника Рівненського відділення Фонду соціального захисту інвалідів 23 червня 2017 року було проведено семінар для роботодавців на тему: «Дотримання вимог законодавства в частині виконання роботодавцями нормативу створення робочих місць для працевлаштування інвалідів», в якому взяли участь більше 10-ти роботодавців.

Фахівець 1-ї категорії Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Зоя Баскова поінформувала присутніх про норми чинного законодавства щодо порядку прийняття на роботу людей з особливими потребами та виконання вимог щодо нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, про порядок проведення контролюючими органами перевірок щодо дотримання законодавства у сфері забезпечення прав людей з особливими потребами, наголосила на підвищенні рівня поінформованості щодо відповідальності роботодавця за порушення законодавчих вимог щодо працевлаштування людей з особливими потребами на працю та застосування штрафних санкцій.

Під час семінару фахівець Фонду соціального захисту інвалідів розповіла, що соціальний захист інвалідів з боку держави полягає у наданні грошової допомоги, засобів пересування, протезування, орієнтації та сприйняття інформації, пристосованого житла, у встановленні опіки або стороннього догляду, а також пристосуванні забудови населених пунктів, громадського транспорту, засобів ко­мунікацій і зв’язку до особливостей інвалідів.

Підприємства та організації інвалідів мають право на пільги зі сплати податків і зборів відповідно до законів України з питань оподаткування.

Інвалідам забезпечується право на працю. Відмова в укладенні трудового договору, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення на іншу роботу без згоди інваліда з підстави інвалідності не допускається (крім випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров’я перешкоджає виконанню трудових обов’язків).

Вкотре наголосили роботодавцям, що відповідні органи щорічно визначають нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів. Нормативи визначаються для всіх підприємств, установ, організацій (незалежно від форм власності та господарювання) у розмірі не менше 4 % від загальної чисельності працюючих; якщо працює від 15 до 25 чоловік — встановлюється норматив у кількості одного робочого місця. Якщо на підприємстві, в установі, організації працює менше інвалідів, ніж встановлено нормативом, вони відраховують до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів цільові кошти на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів. Розмір відрахувань визначається середньою річною заробітною платою на відповідному підприємстві, в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Присутні почули про матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення інвалідів, яке здійснюється у вигляді грошових виплат, забезпечення медикаментами, технічними й іншими засобами, включаючи автомобілі, крісла-коляски, а також шляхом надання послуг з медич­ної, соціальної, трудової реабілітації.

Фахівці центру зайнятості зі свого боку нагадали роботодавцям про необхідність подання звіту 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та порядок її надання, правильне та коректне заповнення відповіді про прийняте рішення в корінці направлення на працевлаштування, про можливість отримувати компенсацію єдиного внеску у разі працевлаштування безробітних громадян, та підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації на базі всіх відділень Рівненського ЦПТО ДСЗ.

 

Анонси подій
Банери

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031