Меню
Герої не вмирають
Банери

Туберкульоз у сучасному світі – це небезпека, яка стосується всіх, оскільки захворіти на цю важку недугу може кожна людина. Однак вилікувати його можна. Головне – вчасно, одразу після виникнення підозри на розвиток цієї хвороби, звернутися до лікаря. Тож важливо знати відповіді на найважливіші запитання щодо цієї хвороби.

Що таке туберкульоз?

Це інфекційне захворювання. Його викликає мікобактерія туберкульозу (МБТ), що називається також паличкою Коха.

Що таке мультирезистентний туберкульоз?

Мультирезистентний туберкульоз або МР ТБ є формою туберкульозу, що резистентна до щонайменше двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів. Цими препаратами є ізоніазид та рифампіцин. Це означає, що ці антибіотики не будуть ефективно діяти та вбивати бактерію.

Основні симптоми захворювання:

кашель понад 2 тижні;

підвищена температура тіла понад 7 днів;

утруднене дихання;

біль у грудях;

поганий апетит, постійна слабкість;

безпричинна втрата ваги;

підвищена пітливість, особливо вночі;

кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі)

Чим небезпечний туберкульоз?

Здорова людина може заразитися туберкульозом, вдихаючи краплини вологи, що містять МБТ, які виділяються хворим на заразну форму туберкульозу при кашлі, чиханні, розмові. Найчастіше «страждають» органи дихання.

Спочатку хвороба протікає приховано, і людина часто не звертає уваги на тривале погане самопочуття або намагається лікувати «застуду» та «кашель» самостійно. Тому лікування такого хворого розпочинається пізно і вимагає більших затрат часу та зусиль.

За умови раннього виявлення та правильно проведеного лікування людина припиняє виділяти МБТ у навколишнє середовище і нікого не заражає. Ранній початок лікування при туберкульозі – запорука успішного видужання.

Хто може захворіти на туберкульоз?

На туберкульоз може захворіти кожен, проте дехто має більший ризик виникнення захворювання, а саме:

особи, які перебувають у постійному контакті з хворим на туберкульоз;

ВІЛ-інфіковані і хворі на СНІД;

особи, які страждають на алкоголізм, палять, вживають наркотики;

особи з послабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, поганих умов життя або хронічних хвороб (цукровий діабет);

діти, оскільки їхня імунна система не сформована;
літні люди через послаблення функцій їхньої імунної системи.

Хто може захворіти на МР ТБ?

Резистентними формами частіше хворіють люди, які:

не приймають протитуберкульозні препарати регулярно;

не приймають всі препарати, які рекомендував лікар;

у яких розвинувся повторно туберкульоз, після прийняття протитуберкульозних препаратів у минулому;

мали контакти з хворим на резистентні форми туберкульозу.

Що робити, якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких?

Відповідь єдина – якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтеся самолікуванням. Що раніше було розпочате лікування, то більше шансів на його успіх.

Що буде, якщо не лікуватися?

У певних випадках хворі без лікування помирають впродовж одного-двох років. В інших випадках туберкульоз переходить у хронічну або резистентну форму. Без лікування хворий на хронічний туберкульоз впродовж багатьох років виділяє МБТ та заражає оточуючих. Загострення туберкульозу проходить з високою температурою та болісним кашлем з кровохарканням. Якість життя таких осіб стрімко погіршується.

Які дослідження дають встановити діагноз?

Основними дослідженнями є огляд у лікаря, мікроскопічне дослідження мокротиння та рентгенологічне обстеження органів грудної клітки. Обсяг дослідження визначає лікар. Ваше завдання – вчасно до нього звернутися.

Як лікувати туберкульоз?

Існують спеціальні протитуберкульозні препарати. Хворому на туберкульоз лікар призначає комбінацію з кількох препаратів, що доповнюють одне одного. Курс лікування туберкульозу триває не менше шести місяців і у випадку мультирезистентної форми не менше двадцяти-двадцяти чотирьох місяців. Найголовніше під час лікування – суворо дотримуватися усіх призначень та рекомендацій лікаря і в жодному випадку не переривати розпочате лікування.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
БанериЧервень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930