Меню
Герої не вмирають
Банери

19 березня 2017 у Микитових ровах в селі Здовбиця місцеві патріоти вшанували повстанців-земляків, які загинули в нерівному бою проти більшовиків у 1944 році.

Саме в цей особливо трагічний день в історії найбільшого села нашого району – с. Здовбиця, на окраїні села, де колись, за легендою, випалював вапно місцевий житель Микита, Здовбицька сотня УПА прийняла бій із військами НКВС, за підтримки військової частини, що йшла на фронт. Радянські окупанти оточили місцевих сотників і зав’язався жорстокий бій.

Сили були нерівні, а тому упівцям був даний наказ проривати оточення. З цього пекла вирвався тільки рій Беркута (Мичка) і деякі окремі щасливці. Сотня боролася до останнього набою.

На сьогодні встановлено імена 42 загиблих вояків УПА із Здовбицької сотні, хоча, як свідчать архівні дані, радянська сторона говорить про 46 убитих, 7 поранених, 19 захоплених в полон та 2 зниклих.

Віддати шану українським упівцям у цей день прийшли громадські активісти Здолбунівщини, представники громадської організації Здолбунівська сотня самооборони та НСОУ Пласт Станиця Здовбиця-Здолбунів, прихожани Свято-Михайлівської УПЦ КП та небайдужі жителі с. Здовбиця.

На початку заходу священник Свято-Михайлівської УПЦ КП отець Віктор відслужив панахиду за загиблими воїнами УПА зі Здовбицької теренової сотні, які 73 роки тому загинули на цьому місці.

Після чого до присутніх звернулися голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук,  голова Здовбицької сільської ради Світлана Година та місцевий громадський активіст Борис Літвінчук, які розповіли присутнім про історичне значення боротьби повстанців-земляків за Українську державу, а також вшанували світлу пам’ять загиблих воїнів.

 

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери