Меню
Герої не вмирають
Банери

У зв’язку із випадком захворювання лисиці на сказ у с. Мости, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській райдержадміністрації від 24.07.2019 № 3 було оголошено неблагополучним щодо захворювання на сказ с. Мости та введені карантинні обмеження, а також визначено наступні межі загрозливої зони, а саме села Будераж, Святе, Новий Світ, Зелений Дуб, Дермань Перша, Дермань Друга, Півче, Суйми, Буща, Борщівка Перша, Борщівка Друга, та лісові і польові мисливські угіддя Здолбунівської ГО УТМР, ГО МРТ «Ліски», ПМГ «Мости» ТзОВ «Хліб України Рівне».

Встановлено, що вночі 19 липня, собака жительки с. Мости відірвалася з прив’язі та ймовірно задушила лиса, якого вранці знайшли на вулиці Кемпа, неподалік сільської криниці. Про ситуацію, що сталася, відразу повідомили ветеринарну службу ветеринарної медицини, спеціалісти якої прибули на місце події та забрали труп тварини для дослідження. Патматеріл від лиса був направлений до Рівненської державної лабораторії Держпродспоживслужби, для дослідження на сказ. Відповідно до звіту про результати досліджень патологічного матеріалу встановлено захворювання на сказ. При подвірних обходах та опитуванні громадян с. Мости осіб, які б мали контакт з хворою твариною не виявлено.

В рамках прийнятого плану заходів щодо ліквідації осередку сказу у c. Мости, оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону» вживаються заходи щодо недопущення поширення збудника інфекції, а саме подвірний обхід з проведення додаткових антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення, тощо.

Звертаємо особливу увагу мешканців району на тенденцію до зараження котів та не вакцинованих собак сказом.

У зв’язку з цим просимо надати домашніх собак та котів у найближчу установу ветеринарної медицини для проведення щеплення проти сказу, а при виявленні клінічних ознак захворювання, тварину ізолювати та повідомити спеціаліста ветеринарної медицини. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.

Про це повідомляє Здолбунівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

 

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728