Меню
Герої не вмирають
Банери

В рамках «Декади зайнятості для осіб з інвалідністю» у Здолбунівському районному центрі зайнятості 1 грудня відбувся семінар для осіб з обмеженими фізичними можливостями із залученням представників соціальних служб району.

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Серед безробітних громадян, які перебувають на обліку у центрі зайнятості, є особи з інвалідністю. З метою підвищення конкурентоспроможності таких людей на ринку праці, вирішення актуальних проблем, захисту прав цих осіб, фахівці центру зайнятості організували захід за принципом «Під єдиним дахом» із залученням представників управління Пенсійного фонду України Рівненської області та бюро правової допомоги.

Заступник начальника Рівненського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області Жовтанюк Світлана Миколаївна ознайомила присутніх з умовами виплат пенсій по інвалідності для осіб, які не досягли пенсійного віку в залежності від групи інвалідності, про зміни для призначення пенсій особам з інвалідністю, які досягли пенсійного віку, зокрема, для осіб з інвалідністю учасникам АТО, про зміни у пенсійному законодавстві з 01 січня 2018 року  щодо збільшення страхового стажу для виходу на пенсію по віку протягом наступних 10 років. «За страховий стаж потрібно думати змолоду. Час плине швидко, а недостатність страхового стажу передбачає отримання соціальної допомоги в управлінні соціального захисту населення. Для перевірки страхового стажу, який вже є у Вас на цей день, запрошую відвідати управління та отримати достовірні дані», – додала Світлана Миколаївна. Учасники задавали багато різних питань про те, чи зараховується до стажу навчання, військова строкова служба, жінкам, які доглядають дітей інвалідів з дитинства, декретні відпустки по догляду за дитиною до трьох років, по яких професіях зараховується «гарячий стаж» та інші питання, на які отримали чіткі відповіді Світлани Миколаївни.

Про можливість отримання юридичної консультації розповіла присутнім начальник відділу Здолбунівського бюро правової допомоги  Позняк Тетяна Радиславівна. Вона ознайомила учасників заходу про роботу бюро, яке забезпечує допомогу у складанні заяв, скарг, інших документів правового характеру, надає безоплатну вторинну правову допомогу, що передбачає залучення адвоката за рахунок держави для представництва інтересів у суді у цивільних та адміністративних справах. Детальніше Тетяна Радиславівна зупинилася на прикладах звернень громадян та шляхи вирішення їхніх питань.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Надія Білоус проінформувала учасників заходу про послуги управління соціального захисту населення, про право інвалідів на безоплатне  забезпечення санаторно-курортним лікуванням, на  безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, на отримання житлових субсидій.

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031