Меню
Герої не вмирають
Банери

У Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музеї 18 травня відбулася презентація сьомого тому книги «Реабілітовані історією. Рівненська область». Захід відбувся у тій частині підвального приміщення музею, де свого часу розташовувалася в’язнична камера, у якій утримували жінок. Тож атмосфера під час презентації була особливо трепетною.

Нині світ побачив вже сьомий том цього видання. Як розповів керівник науково-редакційної групи книг «Реабілітовані історією. Рівненська область» Андрій Жив’юк, у цьому томі, серед іншого, подано автобіографії діячів періоду української революції 1917-1921 років, пов’язаних з нашим краєм. Зокрема книга знайомить з автобіографією адміністративного старшини військового міністерства УНР Оникія Богуна. Також у сьомому томі є матеріали, присвячені 70-річчю операції «Захід» – примусовому виселенню населення Західної України.

– Колектив, який працює над цим виданням проводить неоціненну роботу, адже виводить на поверхню пласт історії, важливий для жителів нашого краю. Хлопці та дівчата йшли в УПА з кожного з населених пунктів району, а в деяких з сіл у повстанцях був чи не кожен третій. Тому надважливо відновити історичну справедливість і для Здолбунівщини загалом, і зокрема для тих, чиї рідні втрапили в жорна терору, – зазначив голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, принагідно запросивши усіх гостей відвідати відкриття повноцінного Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею. Адже є всі підстави стверджувати, що воно відбудеться уже цьогоріч.

Натомість творці книги планують продовжувати свої дослідження. Уже незабаром в Україні розпочнеться нова реабілітаційна хвиля, оскільки нещодавно Верховна Рада України підтримала новий закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні». Тому, вочевидь, світ побачить ще не один том книги «Реабілітовані історією».

Анонси подій
Банери

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728