Меню
Герої не вмирають
Банери

На Здолбунівщині з дводенним візитом перебуває польська делегація у складі з старостою Свідницького повіту Люблінського воєводства Республіки Польща Dariusz Kołodziejczyk,  віце-старостою Свідницького повіту Waldemar Białowąs,  секретарем Свідницького повіту Mariusz Wilk, скарбником Свідницького повіту  Jan Chabros, членом правління Свідницького повіту Magdalena Narodowiec, координатором Управління підприємництва староства м.Свідник Adam Sadło та директором районного бюро з працевлаштування у м.Свідник Marcin Troć.

Наш район представляли голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов, на різних етапах робочих зустрічей долучалися керівники закладів освіти, культури та медицини.

Зустріли поважних гостей  традиційним хлібом-сіллю в Здолбунівському вищому професійному училищі залізничного транспорту, де і відбулася перша зустріч. База, яка там створена завдяки старанням директора закладу Руслана Шевчука та всього колективу дозволяє виховувати висококваліфікованих спеціалістів для такої важливої для країни загалом та району зокрема галузі. Екскурсія училищем, розмова за круглим столом про підготовку фахівців, попит на залізничні професії – основні моменти першої зустрічі. У м. Свіднік є теж  залізниця, тому зацікавленість у розмові була, гості були вражені і почутим і побаченим.

Після училища делегацію приймали у Здолбунівському історико-краєзнавчому музеї. Директор закладу Олег Тищенко як завжди захоплююче розповів гостям про історію нашого краю. Також порадував поляків експромтом – зібрав із наявних в музеї експонатів міні-виставку з речами, що мають польське походження або стосуються польської доби на Здолбунівщині. Гості мали можливість ознайомитись із експонатами, відвідали музейну кімнату Героїв Майдану та АТО. Наші польські друзі чітко розуміють з ким воює Україна, хто винен у цій війні та роль нашої країни у забезпеченні безпеки для всієї Європи.

Далі делегацію люб’язно вітали учні Здолбунівської загальноосвітньої школи № 5 та Здолбунівської гімназії. У цих закладах, як відомо, вивчається польська мова і вже тривалий час йде співпраця за освітніми програмами з польськими партнерами. Вчителі та діти підготували відкриті уроки, розповіли про свої здобутки та результати своєї міжнародної співпраці. Приємним було почути у виконанні учнів гімназії вірші Тараса Шевченка на польській мові, а польських авторів українською мовою. Директор Здолбунівської загальноосвітньої школи № 5 висловила пропозицію у школах повіту Свіднік мати гуртки чи факультативи з вивчення української мови.

До делегації також приєднався народний депутат України від Здолбунівського  округу Олександр Дехтярчук. Говорили про децентралізацію в Україні та польський досвід цієї реформи.

Також гості високо оцінили художню майстерність наших колективів, відвідавши святковий концерт «Шевченко мобілізує» у Будинку культури цементників. Приємним було почути від старости повіту Свідник, що все, що ми робимо, ми робимо із серцем…

У Здолбунівській центральній районній лікарні головний лікар Владислав Сухляк ознайомив делегатів з хірургічним відділенням лікарні та соляною кімнатою. Здивувало українську сторону почуте, що поляки не надто задоволені медичною реформою у своїй країні і радять нам не повторювати їхніх помилок.

Завершився перший день зустріччю в костелі Святих Апостолів Петра і Павла із членами Товариства польської культури Здолбунівщини та обміном сувенірів за вечерею.

На кожній зустрічі керівник польської делегації виступав і коментував  почуте. Відбувався обмін координатами для можливої співпраці.

В другий день візиту голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук спільно з польськими колегами відвідали святе для кожного українця місце Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських Могилах в Урочищі Гурби.

Тож сподіваємось, що дружній обмін досвідом та співпраця позитивно вплине на розвиток Українсько-Польських відносин, зокрема і Здолбунівського району.