Меню
Герої не вмирають
Банери

Президент Петро Порошенко під час 13-ї наради керівників закордонних дипломатичних установ України наголосив на важливості економічної дипломатії. Глава держави розповів, що вчора в Миколаєві був присутній на запуску виробництва з переробки сільськогосподарської продукції, 60% з якої будуть спрямовані на експорт у 38 країн – від Коста-Ріки до Японії.

Власник підприємства – Сергій Сипко, який раніше створив компанію Sandora, яку згодом продав Pepsi co, і ці гроші знову вкладає в створення нових робочих місць і нового виробництва в Україні. «Він попросив: Петро Олексійович, наполегливо працюйте над створенням зон вільної торгівлі, мені вони потрібні з Великою Британією, Японією та іншими країнами. Так само як і безвіз, який мені потрібен з Кореєю… Слухайте, абсолютно чіткі завдання ставить інвестор з далекого села в Миколаївській області. Це приємно», – зауважив Петро Порошенко. За його словами, зростання інтересу до створення зон вільної торгівлі з Україною сигналізує – все комфортніше бізнес почуває себе в нашій країні, бо він має полегшений доступ на ринки.

Президент відзначив суттєве пожвавлення за зростання торгівлі з ЄС – з 32% до 43%. «Про США я вже не кажу, бо ми маємо понад 60% зростання. Це лише підтверджує правильність визначеної нами стратегії модернізації української економіки», – додав Глава держави.

Президент наголосив, що в умовах дії режиму вільної торгівлі з ЄС та здійснюваних нами реформ, в Україні відкриваються зараз принципово нові можливості для інвесторів, країна піднімається сходинка за сходинкою в рейтингу Doing business щодо інвестиційного клімату, робить вагомі кроки в боротьбі з корупцією та дерегуляцією. «Децентралізація відкриває абсолютно нові можливості для інвесторів – нічого більше не треба погоджувати в Києві», – додав він.

Глава держави наголосив: «Ми маємо продовжувати роботу з максимальної диверсифікації наших економічних зв’язків. Адже, розв’язавши проти України торговельну війну, економічну війну, Росія була твердо переконана, що вона зможе задушити нашу економіку, бо розраховувала на нашу критичну залежність від свого ринку».

Президент навів приклад держпідприємства «Зоря-Машпроект», понад 90% збуту продукції якого раніше відбувалося в Російську Федерацію, і основним покупцем був «Газпром» та «Рособоронекспорт». «В один день були скасовані існуючі контракти. І 12 тис. працівників в Миколаєві, за розрахунками країни-агресора, мали бути негайно звільнені. Що зробили ми? Знайшли виходи на ринки Південно-східної Азії, переорієнтували український паливно-енергетичний комплекс на купівлю продукції вітчизняного виробництва. І на сьогоднішній день ми маємо працююче підприємство із завантаженням понад 85%. Це було непросто, але вихід на ринок кожної країни супроводжувався державною підтримкою», – розповів Президент.

«Ми вистояли. І сьогодні, як ніколи раніше, ми з вами є незалежними – як політично, так і економічно, від впливу і тиску Росії», – наголосив Глава держави.

Анонси подій
Банери

Листопад 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30