Меню
Герої не вмирають
Банери

Українсько-фінська програма розвитку  середньої освіти шукає школу для участі в проекті «Змінитися за 7 днів», гасло якого: Get A New Spark for Your Teaching! – Ловіть нові іскри для вашого викладання!

Ініціатори проекту, ГО EdCamp Ukraine, оголошують конкурс для всіх українських шкіл, які готові до змін за фінською моделлю, яка визнана однією з найуспішніших у світі.

Фінські фахівці з компанії Lumo Education перебуватимуть в обраній школі тиждень. Допоможуть зробити аудит сильних і слабких сторін, проведуть ряд відкритих уроків та тренінгів (як для педагогічного колективу, так і для адміністрації і допоміжного персоналу) і будуть стимулювати розробку власної програми вдосконалення. Будуть враховані специфіка школи, а також і населеного пункту, де вона знаходиться – тобто будуть не давати загальні рекомендації про все для всіх, а працювати з конкретною ситуацією.

Щоб взяти участь в конкурсі, хтось із вчителів після обговорення зі шкільною адміністрацією повинні заповнити реєстраційну анкету та розповісти, що саме і чому хочуть змінити в своєму закладі. Часу на це небагато: до 2 лютого.

Результати конкурсу оголосять 11 лютого, а вже 18-го група провідних фінських педагогів приїде працювати з обраною школою.

Яка мета проекту

Лідер руху EdCamp Ukraine, радник Міністра освіти і науки України Олександр Елькін розповідає: мета проекту – довести, що основу справжніх змін можна закласти в дуже короткий термін. «Змінитися за 7 днів» передує міжурядовому українсько-фінському проекту, який повинен початися в цьому році.

«Фінський міністр освіти Кіуру Кріста договір вже підписала. Українське Міністерство освіти і науки чекає, поки програму партнерства і фінансової допомоги затвердить Верховна Рада, – розповідає Олександр. – Ми сподіваємося, що всі необхідні процедури вдасться завершити до червня 2018 року ».

Фінські експерти, які будуть працювати з українською школою, мають досвід як власного викладання, так і співпраці з урядовими установами та адвокацією фінських освітніх ідей за кордоном. Всі вони є розробниками сучасних викладацьких методик, створювали програми викладання для фінських шкіл. Цікаво, що саме члени Lumo Education займалися відкриттям і управлінням першої міжнародної фінської школи в Перській затоці, в Катарі. Тому вони прекрасно розуміють важливість культурних особливостей регіонів і завжди працюють з урахуванням унікальності місцевих систем.

Програма навчання для вчителів

Тренінгова частина програми в обраній школі триватиме п’ять днів.

У перший день фінська команда познайомить педагогів і учнівство школи з принципами фінської системи освіти: соціального конструктивізму, навчання через досвід, автономності та довіри.

У другий день фінські вчителі проведуть відкриті уроки в 4-6 класах (говорити будуть, наприклад про «харчовий ланцюжок» або «зміни в чисельності популяції живих істот»), використовуючи не тільки біологічну науку, а й мову і математику. Кожен урок базується на ігрових принципах.

На третій день учні закріплять отримані знання за допомогою експериментів, створення колажів і арт-об’єктів.

Четвертий день присвятять розмові з педагогічним колективом про методику Сo-Teaching – так званого свіввчителювання, тобто ведення інтегрованих уроків декількома педагогами разом.

На п’ятий день відбудеться зустріч з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. На зустрічі обговорять актуальні для Нової української школи питання створення єдиної електронної платформи, системи забезпечення якості освіти, трансформацію системи освіти педагогів і подальшого підвищення кваліфікації. Гості розкажуть про такі типові для Фінляндії, і все ще незвичні для України речі, як відсутність домашніх завдань, короткі шкільні дні, велика кількість ручної праці. Говоритимуть і про право на рівність: рівну якість навчання в школах в різних містах і селах, відсутність відмінності між навчанням хлопчиків і дівчаток (наприклад, на уроках праці) і т.д.

«Фінський підхід успішний, тому що він подобається самим дітям, пробуджує в них бажання вчити і вчитися, – каже Олександр Елькін. Суть фінської системи, як і принципів EdCamp – в екологічному навчанні. Не тільки в тому, що вивчати, а в тому, як вивчати і вчитися, в індивідуальному підході і спільній роботі».

Партнери проекту, EdCamp Ukraine і Lumo Education, розповідають: обидві команди інвестують в цю ініціативу власні ресурси, роблячи її безкоштовною для школи і вчителів. Вони переконані, що принципи, опрацьовані на першому етапі проекту, можуть бути згодом використані і в інших українських школах. І їх вже готові втілювати в недавно відкритому ЕдКемпом Центрі навчання педагогів протягом життя «Біла ворона».

Хто буде реалізовувати проект

КАІСА Хельмінен, глава відділу викладання та інновацій Lumo Education – викладач вже в третьому поколінні. Має більше 15 років досвіду роботи в початковій школі, спеціалізується на ранньому утворенні і спеціальних освітніх проблемах. Її досвід, кажуть партнери з EdCamp, може бути особливо важливим з огляду на спроби України побудувати інклюзивну освіту. У Гельсінському університеті Аальто (Aalto University, Helsinki) вона отримала сертифікат як інструктор по методу розширення можливостей завдяки фотографії (Empowering Photography Method Instructor). У своїй магістерській роботі вона досліджувала різноманітність мотиваційних факторів серед учнів. У Lumo Education Каїса відповідає за розробку нових викладацьких рішень і їх втілення в концепті Школи Лумо (Lumo School Concepts).

Еса Сінівуорі, Голова Правління та директор відділу освіти Lumo Education, теж викладач в третьому поколінні, має більше 25 років досвіду роботи в школах різного розміру і типу. Зокрема, в класах, де навчаються діти різних національностей, як у Фінляндії, так і в інших країнах. Його спеціалізації – англійська мова, фізична підготовка і викладання наукових основ. Еса розробляє практики активного вивчення і спільного навчання. Починаючи з 90-х років, працює в командах, які розробляли останні три освітні програми для фінської школи. У Lumo Education відповідає за загальні освітні процеси.

Дмитро Науменко, регіональний директор Lumo Education в країнах пострадянського простору, координатор роботи Lumo School в Україні. Багато років займався стратегічним консалтингом в фінських компаніях на пострадянському ринку і за свою кар’єру супроводжував вихід на міжнародні ринки більше сотні компаній.

Компанія Lumo Education Ltd. є промоутером фінської освітньої моделі в світі, займається адаптацією кращих практик фінської системи освіти для інших країн. Експерти компанії працюють в різних країнах в проектах, пов’язаних зі створенням і управлінням навчальними закладами сучасного типу, підготовкою викладачів, створенням розкладу і викладанням. Саме члени Lumo Education займалися відкриттям і управлінням першої міжнародної фінської школи в країнах Перської затоки.

Громадська організація «ЕдКемп Україна» (або Спільнота відповідального вчителювання EdCamp Ukraine) має на меті поліпшення кваліфікації шкільних педагогів, підвищення статусу вчителів та реформування системи освіти України в цілому. Сьогодні Edcamp Ukraine є найбільшим незалежним освітнім рухом в країні, в ньому беруть участь 15000 найбільш прогресивних педагогів.

Спільнота була створена в 2015 році. У 2016 році команда привезла в Україну німецький проект «Молодь дебатує». А в 2017 році вже втретє організувала проведення унікального навчального курсу «День гідності» в 227 школах України.

ГО «Едкемп Україна» є співрозробником концепції Нової української школи і нового державного стандарту середньої освіти. Разом з Міністерством освіти і науки України запустила масштабну реформу по дебюрократизації шкільної діяльності «Діти і паперу: як досягти балансу в школі». Разом з партнерами реалізувала антидискримінаційну експертизу шкільних підручників, а також програм дошкільної освіти.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
БанериЛипень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031