Меню
Герої не вмирають
Банери

Державна підтримка сільського господарства: урядові програми 2018 надають реальну підтримку малим та середнім товаровиробникам – фермерам, кооперативам, агровиробникам та селянам.

Фермерам

Серед пріоритетів Уряду та Мінагрополітики є стимулювання фермерського руху та створення успішної моделі господарювання в Україні – формування ефективного та соціально відповідального власника на селі.

Для розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації у 2018 році передбачається суттєва державна підтримка – у розмірі 1 млрд грн.

Обов’язкові вимоги для фермерських господарств – отримувачів бюджетних коштів:

⋅ зареєстровані права на власність та/або користування земельною ділянкою;

⋅ наявність до 500 га с/г угідь в обробітку та до 15 млн гривень річного обороту;

⋅ ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин.

Кооперативам

Об’єднання агровиробників є дієвим способом отримання належної системи збуту сільськогосподарської продукції та можливості одержання реальної ціни за неї. Окрім того, кооперація зміцнить позиції дрібних виробників серед великих аграрних гравців, а також позитивно вплине на збільшення зайнятості місцевого населення, розвиток сільської інфраструктури.

Обов’язкові вимоги для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

⋅ до складу має входити не менше ніж 20 членів (мінімум 1 фермерське господарство, інші – фізичні особи);

⋅ до 100 га с/г угідь у кожної фізичної особи, яка входить до складу кооперативу.

Агровиробникам

Ініціативи для великих виробників, яким потрібна допомога, а саме – додаткові ресурси для модернізації та будівництва основних фондів.

Потужний агросектор – запорука власної продовольчої безпеки, утримання лідируючих позицій в світовій торгівлі, а головне – основа розвитку українського села, яке поступово відновлюється.

Доля агровиробництва в структурі ВВП України становить 12%. Зростає показник валютної виручки, яку «заводять» в державу агропідприємства. Минулого року саме вони забезпечили 40% валютних надходжень. Практично кожен другий долар в Україні – це заробіток агросектору.

Селянам

У пріоритеті – саме невеликі господарства. Вони, за статистикою, забезпечують 73% постачання молока і сумарно виробляють 7,6 млн тонн молочної сировини, але саме такі господарства найбільш вразливі через здорожчання кормів, зростання вартості утримування тварин та ризики епідемій.

Що пропонує Уряд? Перш за все, перетворити корову із статті затрат на джерело прибутку. Суттєвою допомогою тут стане виплата дотацій в 2500 грн на молодняк в рік.

Анонси подій
Банери

Травень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031