Меню
Герої не вмирають
Банери

На пошану митця, на знак пам`яті талановитого сина України, подвижника високої української ідеї, апостола українського духу та з нагоди 80-річчя від дня народження Василя Стуса 16 січня в читальному залі Здолбунівської центральної районної бібліотеки відбувся захід – літературний портрет «Різбяр власного духу».

Розкрита бібліотекарем різнопланова особистість В. Стуса для учнів 11-го класу Здолбунівської  загальноосвітньої школи №4 (вчитель Литвин Л.Г.) стала доповненням до шкільної програми вивчення його творчості. Поет, перекладач, публіцист, інтелігент-дисидент постав перед присутніми на весь його духовний і громадянський зріст. Бібліотекар представила В.Стуса- Борця, В.Стуса-поета, а на сам перед Людину.

Учні побачили, що життя поета, за його власним висловом «дорога болю». Переконались, дорога духовного поводиря нації була важкою, стражденною, виснажливою, сповненою незламного духу, але чесною та безкомпромісною. Життєва позиція його – правдолюб і правозахисник. Зрозуміли – головним законом життя була свобода. Використавши численні листи, болючі спогади про нього, товаришів по ув`язненню, роздуми літературознавців, фотоматеріали як додаткові джерела фактів біографії, бібліотекар доводила що «йому не давали творити а він писав, забороняли любити Україну – а він жив за для неї, хотіли знищити фізично, зламати духовно – і не змогли». Подані світлини поета різного віку наблизили його до присутніх. Розповідь доповнювали перегляд відео-презентацій «Хресна дорога» та «Долі не обирають».

Аналізуючи твори бібліотекар з`ясовувала обставини їх створення, відзначала їх тематику, змістовність, розкривала секрети творчої лабораторії поета. Присутні мали унікальну можливість прослухати поезію В. Стуса у виконанні самого автора, та переглянути відео, на якому читаються його вірші. Переконливо звучав вірш «Як добре те , що смерти не боюсь я …» власний заповіт його переданий поетичним словом . Актуально звучали твори у виконанні автора в яких він закликає чітко усвідомити необхідність захистити вітчизну, відстоювати національну ідею у власній державі. Учні ознайомились з усією панорамою творчості В. Стуса: поетичні твори, критичні, публіцистичні праці письменника, листи до друзів і рідних. Учасники заходу захоплювались чесністю, щирим прагненням служити утвердженню правди і свободи в суспільстві. Переконувались В.Стус – великий українець який був і залишається еталоном сумління, гідності, незламності духу. Учні зрозуміли, що причащатися живою водою творів великого сина Поділля, героя України, сина Всесвіту, прислухатись до нього, значить «бути добродієм, звільняти свою душу від скверни і зла» щоб глибше збагнути його світ і самих себе.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
БанериСерпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031