Меню
Герої не вмирають
Банери

18 січня 2017 року відбувся семінар для учасників антитерористичної операції із залученням представників районних та обласних організацій, які працюють або надають послуги цій категорії громадян.

Актуальність та необхідність такої роботи полягає в необхідності соціальної підтримки громадян у вирішенні цілої низки проблем, таких як: адаптація до нових умов соціального середовища, наявність несприятливих психологічних факторів, незадоволення новим соціальним та професійним статусом, гостра потреба для багатьох учасників бойових дій у соціально-психологічному захисті та психологічній реабілітації.

Присутні познайомилися з представниками двох найбільших державних установ району: начальником управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Жовтанюк Світланою Миколаївною та начальником відділу пільг управління соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації Ковтонюк Вікторією Миколаївною.

Під час їхніх виступів учасники отримали багато цікавої та корисної інформації, яка стосується кількості страхового стажу для права виходу на пенсію, умов нарахування пенсій, нових змін у Пенсійному законодавстві, про пільги, житлові субсидії, різні види допомог та можливості санітарно-курортного, медичного лікування та психологічної реабілітації у санаторіях і госпіталях України. Семінар проходив у жвавій обстановці, присутні задавали багато питань, ділилися особистими проблемами.

З метою надання психологічної підтримки демобілізованим військовослужбовцям фахівцями центру зайнятості була запрошена керівник громадської організації «Психологічна служба Євромайдану», член робочої групи Центру допомоги учасникам АТО при Рівненській ОДА Яковлєва Ольга Іванівна.У своєму виступі вона значну роль присвятила роз’ясненню можливостей вирішення найбільш поширених проблем, з якими стикаються учасники АТО. Була надана інформація про громадські організації, спілки Рівненщини з контактними телефонами, які вже мають досвід у пришвидшенні вирішення нагальних питань. Проведена співбесіда стосовно психологічного стану та адекватного сприйняття сьогодення. Ознайомлено з основними практиками вміння володіти емоціями, засобами боротьби із агресією та методами знаходження порозуміння у сім’ях, з дружинами, дітьми та друзями.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Білоус Надія Степанівна, окрім основних послуг, що надає служба зайнятості, поінформувала про роботу у місті Здолбунівського бюро правової допомоги, що є структурним підрозділом Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке забезпечує допомогу у складанні заяв, скарг, інших документів правового характеру, залучення адвоката за рахунок держави для представництва інтересів у суді в цивільних та адміністративних справах.

Насамкінець присутні висловили подяку організаторам та зазначили, що такі заходи підвищують поінформованість учасників АТО у своїх правах, спрямовують на вирішення питань та поліпшення сприйняття оточуючих у мирному житті.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери