Меню
Герої не вмирають
Банери

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Свято яке започатковане відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка      від 13 листопада 2014 року № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…»

1

У цей день, по всій Україні відбуваються громадські заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи.

Не була осторонь у відзначенні свята і Здолбунівщина. Так, о 8.30 год. в приміщенні Здолбунівської райдержадміністрації було організовано книжкову виставку, показ документальних фільмів про Євромайдан. У храмах району були відслужені молебні за здоров’я учасників революції Гідності.

3

О 12.00 год. на площі  біля Здолбунівської районної державної адміністрації було проведено Громадське Віче «НАШ ДУХ НЕ ЗЛАМАТИ, СВОБОДУ НЕ ВБИТИ».

У зібранні взяли участь: учасники Помаранчевої Революції 2004 року, Революції Гідності  (листопад 2013 року — лютий 2014 року), учасники АТО, волонтери, політичні та громадські активісти Здолбунівщини, представники районної влади, громадськість.

4

Розпочалося зібрання з виконання Державного Гімну України, після чого до присутніх звернулися представники районної влади та громадські активісти. Які розповіли, як організовувалися революції, як Здолбунівщина приймала участь у них, що потрібно зробити сьогодні щоб була єдність в українському суспільстві та інше.

6

Після чого усі учасники Віча вшанували пам’ять про Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Прикрасили захід виступи: читання власного вірша про Революцію та Україну, Олександром Ромашкою, учнем Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 5, читання поезії В. Симоненка «Гранітні обеліски як медузи», дипломантом обласного огляду-конкурсу  читців – аматорів «Кобзарева струна не вмирає» Андрієм Пелантом, а також зворушливе виконання Леонідом Самардаком пісні «Мить», та виконання учасниками народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Візерунки», Здолбунівського районного будинку культури, керівник заслужений працівник культури України Олександр Стельмащук пісні «Не сумуй».

На знак пам’яті про героїв, які поклали свої життя за Свободу та Гідність нашої держави представники влади, учасники Революції Гідності та громадськість здійснили покладання квітів до світлин Героїв Небесної Сотні.

7

 

 

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери