Меню
Герої не вмирають
Банери

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.03.2016 № 161-р «Про схвалення Стратегії подолання бідності», яку передбачено реалізувати до 2020 року, 19 жовтня у Здолбунівському районному центрі зайнятості відбувся профінформаційних семінар «Легальна зайнятість», присвячений відзначенню Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, який проводила провідний юрисконсульт  Здолбунівського районного центру зайнятості Федорук Валентина Борисівна.

Метою заходу було розкрити переваги легального працевлаштування в Україні та застерегти від шахрайства при працевлаштуванні. Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньовою» зайнятістю. «Тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата (так звана «зарплата в конвертах») – явища, що, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули значних масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема України.

Кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам’ятати, що отримання зарплати «в конверті» сьогодні, позбавляє його в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії. Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин, – наголосила Валентина Борисівна, відкриваючи семінар. – Відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю, Законом «Про зайнятість населення». Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду.

Під час семінару безробітні ознайомились з порядком укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту. Валентина Федорук під час заходу надала роз’яснення присутнім про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, навела приклади переваг легальної зайнятості та проінформувала про види шахрайства в Україні. Впродовж виступу, провідний юрисконсульт центру зайнятості приводила багато прикладів, з якими вона зустрічалася у своїй практиці щодо порушень та незахищеності громадян під час легальної та нелегальної зайнятості.

По завершенню семінару присутні отримали відповіді на свої запитання.

Сподіваємося, що у громадян, які підвищили свою обізнаність щодо переваг легальної зайнятості та правильного оформлення при працевлаштуванні, підвищиться мотивація до легального працевлаштування.