Меню
Герої не вмирають
Банери

На Здолбунівщині вкотре обговорювали перспективи децентралізації у нашому краї. Цього разу – під час тематичного семінару «Переваги децентралізації та перспективи створення ОТГ у Здолбунівському районі», який організували Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування та Здолбунівська райдержадміністрація. У семінарі взяли участь сільські голови та депутати сільських рад, які, згідно з перспективним планом формування громад Рівненської області, мали б увійти до складу Здовбицької ОТГ.

Нині в Україні процес децентралізації, який стартував ще у 2015 році, просувається активно та динамічно. На сьогодні в країні утворено 710 ОТГ, з них 45 чекають на вибори у 2018 році. Однак у нашому районі досі до створення ОТГ справа так і не дійшла.

– Зараз Здолбунівщина є одним з шести районів Рівненської області, де не створено жодної ОТГ. Райдержадміністрація надає різноманітні консультації, організовує просвітницькі заходи. Такі зустрічі зайвими не бувають, оскільки потрібно розуміти, куди ми рухаємося. Що ж до того, що добровільним цей процес буде вже недовго, сумніву у мене немає. І вибори в ОТГ таки відбудуться, але вже з погляду органів центральної виконавчої влади. Тому ті, хто ще встигне об’єднатися добровільно, зроблять дуже правильно, – вважає голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук.

Про основні новації у законодавстві про децентралізацію, алгоритм та терміни добровільного об’єднання громадян присутнім розповів радник з питань децентралізації Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Шелеп.

Семінар був доволі інформативним, тож його учасники не лише дізналися чимало нових аспектів, пов’язаних з повноваженнями та фінансовими перспективами ОТГ, а й позбулися хибних уявлень про низку питань, пов’язаних з децентралізацією.

Утім, спікер семінару мав на меті передусім інформувати присутніх про особливості реформи, а не спонукати їх якнайшвидше ухвалити рішення щодо об’єднання. Хоч Михайло Шелеп постійно наголошував на тому, що розпочинати процес об’єднання потрібно вже, щоб не позбутися тих преференцій, які зараз ще мають змогу отримати ОТГ.

– Ті, хто вважає, що перечекають, і децентралізація їх не торкнеться, дуже помиляються. Згідно з перспективним планом, на Рівненщині може бути утворено 66 ОТГ. Нині вже створено 25 громад, ще три – чекають на вибори. У 2020 році відбудуться вибори до місцевих рад, і на них усі мають піти у статусі об’єднаних громад. Треба розуміти, що формування громади – це не просто ухвалення юридичних рішень, а питання про те, як жителі  населених пунктів вчитимуться співіснувати, знаходити компроміси, домовлятися. Саме від цього залежить успіх громади, – зазначив Михайло Шелеп.

В учасників семінару в ході спілкування виникало багато запитань, пов’язаних з особливостями перспективного плану об’єднання, виборами до ОТГ, особливостями надання субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ та ін.

Начальник фінансового управління Здолбунівської райдержадміністрації Володимир Нечипорук  розповів про переваги, які потенційні громади отримують завдяки фінансовій децентралізації.

Наостанок Михайло Шелеп висловив побажання щодо того, щоб у населених пунктах відбулися зустрічі фахівців Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування з жителями громад. Адже попри доступність інформації щодо децентралізації багато громадян не розуміють переваг об’єднання та можливостей, які отримують ОТГ.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери