Меню
Герої не вмирають
Банери

Писанка – це неповторне багатство…
Його треба берегти , як безцінний скарб!
Нам слід пишатися ним перед світом!

(Олександр Довженко)

З сивої давнини бере свій початок писанкарство.  Під час розкопок археологи знаходять глиняні писанки, історія яких вимірюється тисячоліттями. Пізніше почали виготовляти писанки на яйцях, і то не курячих, а лелечих, бо вірили, що лелека приносить в дім радість, то й писанка на такому яйці буде оберігати оселю від злих духів. Саме ж слово писанка походить від «писати» і власне перші символи на писанці нагадують східні ієрогліфи, а це дає підставу твердити, що зародки писемності в українців починалися на яйці. Ми ніколи не дізнаємося, хто вперше розписав яйце, як залишаться невідомими для нас імена тих, хто перший створив вишивку на полотні, виліпив з глини перший глечик чи розписав древню печеру. Одне відомо достовірно – це були люди, які глибоко і тонко відчували навколишній світ, чутливою душею реагували на прекрасне і були його творцями. Весняні писанки на Україні завжди вважалися зразками вищого прояву художнього смаку.[print_gllr id=4636]

І тому майстри та народні умільці нашого краю пропонують усім охочим долучитися до Великодніх традицій, а саме інтерактивної мистецької акції «Великодня писанка-тисячолітній код нації».

11 квітня 2016 року для учасників центру соціальної активності літніх людей «Клуб Життєлюб» та працівників Здолбунівської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області народною умілицею Сніжаною Король проведено майстер-класи з декорування та сучасного розпису великодніх яєць в техніці «декупаж» та «насінневого декору».

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

Банери