Меню
Герої не вмирають
Банери

Відповідно до статистики, щороку близько 20 тисяч українців інфікуються ВІЛ/СНІД. Протягом тридцяти років зареєстровано понад 300 тисяч таких випадків. Однак фахівці переконані, що кожна друга людина, інфікована ВІЛ, не знає про свій статус.

Які контакти можуть призвести до інфікування ВІЛ

Вірус імунодефіциту передається через контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами. Найчастіше існує загроза зараження через кров та інші рідини з видимими домішками крові, сперму, вагінальні виділення. Джерелом інфекції не можуть бути калові маси, виділення з носа, мокротиння, піт, сльози, сеча, блювотні маси чи слина.

Потенційну небезпеку становлять порізи використаним інструментом, включаючи укол голкою. Небезпечним також є контакт слизових оболонок чи ушкодженої шкіри з кров’ю та іншими біологічними рідинами. При тривалому контакті з інфікованою тканиною, кров’ю та іншими біологічними рідинами – невелика, але все ж існує – ймовірність зараження через неушкоджену шкіру.

Найпопулярніші міфи про ВІЛ/СНІД

ВІЛ передається при поцілунку, кашлі і чханні – МІФ. Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми і рукостискання.

Можна заразитись вірусом через побутові предмети – посуд, одяг, телефон, унітаз і т.д. – МІФ. Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.

ВІЛ можна підхопити через укуси комах – МІФ. Комарі, мухи, клопи, воші не можуть переносити вірус імунодефіциту.

ВІЛ можна заразитись через шерсть кішки, укус собаки чи контакті з дикою твариною – МІФ. Тварини не можуть переносити вірус імунодефіциту.

ВІЛ не можна заразитись в салонах краси – МІФ. Будь-які інструменти, які багаторазово використовують для ін’єкцій, пірсингу, татуювання, можуть стати причиною інфікування. Переконайтеся, що майстер простерилізував інструменти.

ВІЛ не передається від матері до дитини – МІФ. ВІЛ передається під час вагітності та пологів, під час грудного вигодовування від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини, якщо не вживати профілактичні засоби.

Як виявити ВІЛ

ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Результати аналізу можуть бути позитивними (ВІЛ-позитивний статус, що означає наявність вірусу імунодефіциту в організмі) або негативними (ВІЛ-негативний статус, антитіл до ВІЛ не виявлено). Однак навіть при негативному статусі слід пам’ятати про «період вікна» – час з моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців. Тому лікарі рекомендують зробити повторний аналіз через 3 і 6 місяців після можливого зараження.

Як захистити себе від ВІЛ/СНІД

Найчастіше – у понад 70% випадків – ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Тому фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а, маючи постійного партнера, зберігати вірність.

Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.

ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери

 Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031