Меню
Герої не вмирають
Банери

2-4 червня делегація Здолбунівського району на чолі з головою райдержадміністрації Сергієм Кондрачуком, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів райдержадміністрації та депутати районної ради, відвідала Свідницький повіт Люблінського воєводства Республіки Польща. Це був візит-відповідь на перебування Польської делегації на Здолбунівщині у березні цього року.

Під час візиту українська делегація ознайомилася із повітовими закладами освіти, охорони здоров’я, культури та ін.

У місцевих школах та навчальному центрі обговорили перспективи співпраці, ознайомилися з досвідом ранньої професійної підготовки школярів. Особливістю її є те, що учні, починаючи вже з середньої школи мають змогу отримувати знання у конкретній галузі спеціалізації.

Повітова лікарня продемонструвала приклад медичної реформи у Польщі, яка суттєво відрізняється від української, насамперед страхуванням пацієнтів та джерелами фінансування.

Відвідали також і аеропорт «Люблін» у Свідніку, який вже з серпня цього року обслуговуватиме рейси з України.

Поблизу Свідніка розташована біогазова станція, яку делегація відвідала у другий день перебування в Польщі. Але, не зважаючи на те, що такий вид вироблення електроенергії є екологічним та потужним водночас, в ході обговорень дійшли висновку, що на разі для Здолбунівського району таке джерело енергії буде нерентабельним.

Цікавим та захоплюючим було відвідування Театрального центру Гордженіце. Це культурний осередок 12 століття, який вдалося реставрувати. Чудовий приклад майстерного та тематичного використання історичних споруд та територій. Зараз там проводяться театральні практики та виставки.

Завершальним для делегації став вечір у Любліні, де у ніч з 3 на 4 червня проходив щорічний фестиваль культури. Усі бажаючі артисти, художники, митці мали змогу продемонструвати свої таланти. Все місто було прикрашене художніми композиціями, що додавало особливої атмосфери святу.

Візит делегації мав на меті ознайомитися з діяльністю різних структур повіту, перейняти досвід та дослідити перспективи співпраці. Сподіваємося, що результати двостороннього співробітництва матимуть успіх та створять нові шляхи розвитку для Здолбунівського району.

Анонси подій
Банери

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031