Меню
Герої не вмирають
Банери

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

В липні відбулось засідання робочої групи з протидії торгівлі людьми під головуванням заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович.

Основна мета засідання – обговорення міжвідомчого плану заходів  для проведення широкомасштабної інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який щороку відзначається 30 липня.

Засідання робочої групи відбулась за участі представників Міністерства соціальної політики, Національної поліції України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Міністерства інформаційної політики, Міністерства інфраструктури, Міністерства закордонних справ та Служби у справах дітей Київської міської державної адміністрації.

Участь у засіданні взяли також представники міжнародних та громадських організацій, таких як Представництво МОМ в Україні, ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство», Міжнародна громадська організація «Кампанія А21», Посольство США в Україні, Управління ООН з наркотиків та наркозлочинності, Українська гельсінська спілка з прав людини, USAID та Всеукраїнська профспілка виробників та підприємців.

«Завдяки зусиллям, яке доклало Міністерство соціальної політики у співпраці з Генеральною прокуратурою, Національною поліцією та іншими Міністерствами, у 2017 році Україну підвищено у рейтингу країн з  протидії торгівлі людьми та віднесено до Другої групи, про що вказано у Звіті  протидії торгівлі людьми Державного Департаменту США. Сьогодні наша мета – це підвищення України в рейтингу та переведення її до Першої групи» – зауважила заступник Міністра Наталія Федорович.

Інформаційна кампанія з протидії торгівлі людьми охопить всі регіони України, зокрема, буде поінформовано громадян України та туристів про ризики небезпеки потрапити до ситуації торгівлі людьми в пунктах перетину державного кордону, дипломатичних установах України за кордоном, навчальних закладах, територіальних підрозділах Державної міграційної служби та Національної поліції України.

Здолбунівська районна державна адміністрація також долучилася до проведення інформаційно-просвітницьких заходів з протидії торгівлі людьми та розповсюдження соціальних матеріалів і відеороликів з проблематики торгівлі людьми на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та на офіційній сторінці райдержадміністрації соціальної мережі фейсбук.

Пропонуємо ознайомитись з відеороликами з протидії торгівлі людьми, спрямованими на подолання дитячого жебракування «Зупинимо дитяче жебракування разом!» – https://www.youtube.com/watch?v=3cER-zB1R2I  

та трудової експлуатації всередині країни  «Зупинимо торгівлю людьми разом!» – https://www.youtube.com/watch?v=SkxVZHPBxEs

Довідково:

Верховна Рада України 20 вересня 2011 р. ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», у якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам. Також закон визначає права постраждалих від торгівлі людьми осіб, які звернулися за допомогою; засади міжнародного співробітництва у сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, передбачено посилення відповідальності за правопорушення, пов`язані з торгівлею людьми.

Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

Інфографіка, яку підготувала Міжнародна благодійна організація «Карітас»:

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031