Меню
Герої не вмирають
Банери

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». За даними Ради Європи кожна п’ята дитина (в Україні – 21%) страждає від різних форм сексуального насильства.

Зазвичай пересічні громадяни ототожнюють насильство з фізичним побиттям, нанесенням тілесних ушкоджень та травм. Проте існують й інші типи насильства над дітьми. Зовсім прихованим видом насилля є сексуальне насильство над дитиною. Проблема сексуального насильства над дітьми є проблемою прихованою, незручною та замовчуваною.

Надзвичайно тяжко встановити кількість потерпілих дітей – першочергово це залежить від страху говорити про це. Сексуальне насилля – найважча форма жорстокого поводження з дітьми. Його особливістю є те, що воно приховане під товстим шаром таємниці, провини і сорому. Зазвичай сексуальне насильство відбувається за участі близького родича або друга сім’ї, з ким дитина добре знайома і кому цілком довіряє. У цьому віці дитина ще не розуміє, що відбувається, тому її легше залякати, схилити до того, щоб вона нікому нічого не говорила. Найчастіше дитина ще не розуміє, що відбувається, тому її легше залякати, схилити до того, щоб вона нікому нічого не говорила.

Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. Сексуальне насильство, що відбувається над дітьми, за своїми наслідками відноситься до найтяжчих психологічних травм.

Для попередження насильства вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, здійснювати просвітницьку діяльність серед батьків та дітей.

Працівниками служби у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації особлива увага приділяється дітям, що перебувають у складних життєвих обставинах та виховуються в сім’ях, де батьки неналежним чином виконують свої батьківські обов’язки.

З метою запобігання будь-якого із видів насильства (сексуального, психологічного, економічного, фізичного) проводяться профілактичні бесіди. Станом на 22 листопада 2019 року працівниками служби у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації було здійснено 93 рейди, під час яких проводились профілактичні бесіди  з попередження сімейного насилля та насильства щодо дітей зокрема.

Проте насильство над дітьми зустрічається не тільки у так званих неблагополучних сім’ях, а навіть у тих сім’ях, які зовні виглядають дуже благополучними. Тому щодо проблеми насилля над дитиною, зокрема сексуального насилля, працівники служби постійно проводять лекції у закладах освіти району, під час яких висвітлювалась проблема насильства, зокрема насилля над дітьми та жорстокого поводження з ними.

У разі встановлення факту сексуальної експлуатації та сексуального насильства над дитиною негайно повідомте службу у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації. Ми знаходимося за адресою: Рівненська область, м. Здолбунів, вул. Грушевського, 14, кабінет №418, тел.: 03652 2-50-11.

 

За інформацією служби у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації

Анонси подій
Банери

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930