Меню
Герої не вмирають
Банери

 Для вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл нашого міста, студентів Університету III віку та всіх не байдужих шанувальників творчості письменника Уласа Самчука, з нагоди 112-ї річниці дня його народження працівниками Здолбунівської районної бібліотеки був організований та проведений захід-пошанування пам’яті нашого земляка з села Дермань, автора безсмертної «Волині» Уласа Самчука.

Звертаючись до присутніх із вітальним словом, голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук зазначив: “що Улас Самчук, як ніхто інший,  вкрай точно висловився про геноцид українського народу голодом в 1933 році. Письменник сказав: “скалічена голодомором психіка мертвих відійшла в інший світ разом з їхніми виснаженими тілами. Скалічена голодомором психіка живих залишилась із живими на все життя і передалася наступним поколінням, хоч вони й самі того не хотіли”.

В цих словах лежить ключ відповіді на питання, що нам робити з не нашими (по суті своїй) людьми, що проживають на нашій території, яку зараз ми називаємо тимчасово окупованою”.

Голова райдержадміністрації Сергій Кондрачук також підкреслив ким є образ митця і громадського діяча для нього особисто і для кожного українця зокрема.

Особливої уваги заслуговує і виступ односельчанина В.М.Кирилюка, який був знайомий з письменником.

Також учасникам заходу розповіли про маловідомі та цікаві факти з життя та творчості Уласа Самчука.

Ім’я Самчука було добре відоме за кордоном і майже не відоме в Україні. Тільки в роки незалежності з-за океану повернулись документи, рукописи та меморіальні речі письменника, які стали експозицією літературного музею Уласа Самчука у Рівному. Учасники заходу віртуально побували в музеї та почули розповідь директора Інни Нагорної.

До заходу долучився директор Здолбунівського історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко, який закликав усіх присутніх читати твори Уласа Самчука, щоб зрозуміти глибинну суть українства.

Учні Здолбунівської загальноосвітньої школи № 4 Крупецька Ніна та Гудима Аліна читали вірші поетів-дерманців Б.Галабурди, К.Рожко. У виконанні автора Андрія Пелента прозвучав власний вірш присвячений Уласу Самчуку.

Під кінець заходу звучала пісня «О, Дермань, о село» композитора-земляка В.Іляшевича на слова дерманця М.Семерика.

Анонси подій
Банери

Листопад 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30