Меню
Герої не вмирають
Банери

Реєстрація шлюбу впроваджена на державному рівні з метою забезпечення стабільності відносин подружжя, охорони прав та інтересів чоловіка і дружини, а також їхніх дітей, інтересів суспільства і держави. Державна реєстрація шлюбу  ― невід’ємна частина весільного торжества.

Сьогодні молоді можуть вибирати місце проведення церемонії, а також, якою вона буде ― пишною і урочистою або скромною без зайвого пафосу. Популярний такий варіант як виїзна церемонія.  Адже виїзна церемонія- це можливість зробити своє весілля більш барвистим, романтичним та оригінальним.

З 2010 року законодавство дозволяє проводити обряд урочистої реєстрації шлюбу, так би мовити, на виїзді. Популярністю користуються  виїзди на природу та ресторани, де молодята святкують одруження.

  Виїзний обряд не можуть замовити люди, які ще не провели державної реєстрації шлюбу.  Після державної реєстрації шлюбу у приміщенні відділу державної реєстрації актів цивільного стану та отримання молодятами свідоцтва про шлюб, працівник відділу ДРАЦС у визначений день може виїхати для проведення церемонії реєстрації шлюбу на місце його проведення.

Сценарій виїзної церемонії обговорюється завчасно, дивлячись у якому стилі проводиться весілля. Молодята можуть самі обрати музичний супровід та оформлення залу для проведення виїзної церемонії.

  Відповідно до розміру плати за надання платних послуг, які затверджені наказом Головного територіального управління юстиції у Рівненській області 02.08.2016 року № 225/5, вартість проведення індивідуальних обрядів за межами відділу складає 1020.00 грн.

До відома громадян: у зв’язку із змінами до Закону України “ Про державну реєстрацію актів цивільного стану “,  з 1 жовтня 2016 року штампи про шлюб та розірвання шлюбу у паспортах громадян України не проставляються.

Свідоцтво про шлюб видається кожному з подружжя.

Начальник відділу державної реєстрації
актів цивільного стану Головного
територіального управління юстиції
у Рівненській області                                                                      Алла  Пилипчук