Меню
Герої не вмирають
Банери

Як назвати дитину – це питання хвилює батьків ще до її народження. Вибір імені для дитини – справа дуже відповідальна. Нею у великій мірі визначається доля народженої людини. Багато в чому від батьків залежить, щоб вона була щасливою.

На вибір імені дитини впливають і традиції родини, і модні віяння, національні, і релігійні погляди, і навіть політичні погляди батьків.

Відповідно до    статті  146 Сімейного кодексу України , ім’я дитини визначається за згодою батьків.

Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини.

Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Вибираючи ім´я для хлопчика, враховуйте той факт, що в майбутньому воно може стати ім’ям по батькові.  Виявляється, що хлопчикам, яких назвали на честь батька, в житті  складніше. Буває, що вони все життя змагаються з батьком і намагаються довести, що вони не гірші за людину, на честь якої їх назвали.

Дівчата, яких назвали ім´ям матері, відчувають менше труднощів, ніж хлопчики, але суперництво з мамою, особливо в підлітковому віці, може принести безліч турбот і дівчинці, і тій, чиє ім´я вона носить, думайте про це, вибираючи ім´я для дівчинки.

Всі імена мають якесь значення Не полінуйтеся почитати довідник імен. З нього Ви можете дізнатися багато цікавого про імена і визначитися з вибором.

Що ж стосується імен більш далеких родичів, то існують такі народні правила:

• Не слід називати дитину іменами померлих родичів, а особливо тих, що померли раптово, померли не своєю смертю або важко хворіли перед відходом з життя людини.

• Не варто давати ім´я своїй дитині на честь людини, у якої, на вашу думки нещаслива доля.

• Якщо людина, на честь якої ви збираєтеся назвати малюка, жива, найкраще поцікавитися в неї, як вона ставиться до свого імені, чи не вважає, що її життя могло б скластися інакше, якби її назвали по-іншому, чи задоволена вона своєю долею, чи не заперечує чи проти того, що ваша дитина буде носити її ім´я. Вважається, що  характер дитини має значення від присвоєння імені дитині  в певний  місяць року:

Січень – врівноважені, терплячі, звиклі до самостійності діти будуть народжені в цьому місяці.

Лютий – це місяць, у якому народжуються люди вперті й сміливі, з проявом складного і важко передбачуваного характеру.     Березень – народжує людей вразливих і чутливих.

Квітень – в цьому місяці народжуються люди наполегливі, з твердістю характеру і сміливістю.

Травень – час народження владних і вимогливих людей, принципових, які не бажають йти на компроміс.

Червень – народжена у цьому місяці дитина обережна, але відважна. Такі діти дуже вразливі.

Липень – народжує на світ нетерплячих, егоїстичних, але незалежних людей.

Серпень – час народження енергійних упертих, наполегливих у своїх діях людей.

Вересень – народжує цілеспрямованих, але запальних людей.

Жовтень – час народження дотепних, практичних і заповзятливих людей.

Листопад – в цьому місяці народжуються розважливі, успішні люди.

Грудень – в цьому місяці народжуються емоційні, запальні, наполегливі діти

Бажано, щоб обране ім´я для дитини подобалося обом батькам. Інакше  вдома у дитини обов´язково з´явиться друге      ім´я. До речі, можна офіційно дати дитині подвійне ім´я та записати його у свідоцтві про народження і в паспорті, наприклад Анна-Вікторія.

Найголовніше при виборі імені перш за все думати про дитину і її інтереси. Не забувайте, що вона буде жити з цим  ім´ям все життя.

Популярні   імена 2016-2017  років  – Владислав, Ілля, Олексій, Марк, Дарина, Юлія, Мілана, Злата.  Рідковживані імена — Ніколь, Даніела, Мілош, Іоанн, Іларіо, Аріна, Вірсавія, Ясмін.

Станом на  1 червня 2017 року Здолбунівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області зареєстровано  135  народжень, з них   68   свідоцтв    вручені у пологовому будинку Здолбунівської центральної районної лікарні.

Одночасно з реєстрацією  народження  батькам  пропонується отримати послугу, щодо подання документів для прописки новонародженої дитини. Нею скористувалось 34 батьків.

Начальник  Здолбунівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області

Алла Пилипчук

Анонси подій
Банери

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031