Меню
Герої не вмирають
Банери

Насильство над дітьми  – це не та тема, яку можна обговорювати жартома. Це тема, яка несе страх, сором, відчай… На жаль, проблема насильства, а особливо домашнього насильства є актуальною в нашому суспільстві. Жорстоке поводження із дітьми і нехтування їх інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідки завжди завдають серйозної шкоди здоров`ю, розвитку і соціалізації дитини, нерідко складають загрозу її життю чи навіть спричиняють смерть.

Дитина – особистість, яка здатна відчувати, переживати, сприймати, розмірковувати, хотіти, і, спираючись на свій унікальний досвід, мати свою власну  точку зору та вибирати, як їй поводитися у тій чи іншій ситуації. Тож необхідно намагатися сформувати у дітей морально-етичні цінності, збагачуючи їхній досвід власними добрими вчинками, дружнім ставленням одне до одного, заохочуючи піклування про молодших та слабших, допомогу товаришам тощо.

Часто плутаючи методи виховання із звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Зневага інтересами дітей і жорстоке поводження з  ними можуть мати різні види і форми. Не знаючи іншого ставлення, малюки не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними, навіть не намагаються захиститись. Все те, що принижує гідність дитини, є насильством – навіть якщо не йдеться про побиття чи синці. То де межа між вихованням та насильством?

В нашому суспільстві склався такий стереотип, що насильством вважається тільки фізичне насильство: побиття, коли видимими є травми, синці. Все інше – методи виховання. На превеликий жаль, у багатьох батьків таке бачення: головне, що я не б`ю. Поставити в куток, крик, погрози –це теж насильство! Все те, що принижує гідність дитини, все те, що впливає на її психологічне, емоційне і фізичне здоров`я – є насильством. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.

Саме тому щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Працівниками служби у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації  особлива увага приділяється дітям, що перебувають у складних життєвих обставинах та виховуються в сім’ях, де батьки неналежним чином  виконують свої батьківські обов’язки. З метою попередження будь якого із видів насильства (сексуального, психологічного, фізичного, економічного) проводиться інформаційно-просвітницька діяльність у сім’ях.

Якщо вам стало відомо про факти, пов’язані з насильством над дитиною, з метою оперативного реагування, повідомте службу у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації. Ми знаходимося за адресою: Рівненська область, м. Здолбунів, вул. Грушевського, 14, кабінет № 418, тел. (03652)25011.

 

 

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031