Меню
Герої не вмирають
Банери

У І кварталі 2016 року чисельність зареєстрованих безробітних осіб у Здолбунівському районному центрі зайнятості у порівнянні із відповідним періодом 2015 року зменшилась на 15 осіб і склала 2184 особи. Поліпшенню ситуації щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття сприяло збільшення обсягів та підвищення ефективності соціальних послуг, які надаються населенню та роботодавцям Здолбунівським районним центром зайнятості.

У січні-березні 2016 року у базі даних центру зайнятості знаходилося 876 вакансій, що на 18% більше, ніж у відповідному періоді 2015 року. 87,2% вакансій було укомплектовано (у січні-березні 2015 року – 67,8%).

Укомплектування вакансій ускладнюється через невідповідність професійно-кваліфікаційному рівню безробітних вимогам роботодавців; транспортну недоступність певної кількості робочих місць, особливо у сільській місцевості; ускладнення можливості регіонального перерозподілу робочої сили через високу вартість житла; низький розмір запропонованої заробітної плати (у середньому 89% вакансій пропонували мінімальну заробітну плату і тільки 2% вакансій – зарплату вище середньої по регіону).

У січні-березні 2016 року на обліку у центрі зайнятості району перебували 2603 незайнятих громадян, з яких статус безробітного мали 2184 особи.

За направленням Здолбунівського РЦЗ протягом звітного періоду було працевлаштовано 723 незайняті особи, що на 30% більше, ніж у І кварталі минулого року. Рівень працевлаштування зріс з 20,5% у січні-березні 2015 року до 27,8% у звітному періоді.

Здолбунівський районний центр зайнятості здійснює працевлаштування безробітних громадян шляхом надання компенсації роботодавцям за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Така форма роботи використовується, перш за все, для працевлаштування осіб, які не конкурентоздатні на ринку праці. Упродовж січня-березня 2016 року шляхом надання компенсацій роботодавцям було працевлаштовано 20 безробітних.

З метою підтримки малого бізнесу передбачено фінансування виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. За звітний період таку допомогу отримала 1 особа.

Одним із пріоритетів діяльності служби зайнятості є професійна орієнтація громадян, яка направлена на профілактику безробіття, а також здійснення превентивних заходів щодо підвищення якості робочої сили на ринку праці. Протягом січня-березня 2016 року профорієнтаційні послуги центру зайнятості отримали 2591 особа, з них 1743 особи – безробітне населення. У масових профорієнтаційних заходах взяли участь 2591 особа, включаючи учнівську молодь, батьків учнів, працівників освіти. Молодим людям надаються профінформаційні та профконсультаційні послуги щодо вибору майбутньої професії з урахуванням потреб ринку праці.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного складу громадян, що шукають роботу, вимогам роботодавців, обласна служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних. У січні-березні 2016 року 332 безробітних громадян проходили професійне навчання за направлення служби зайнятості, що на 4 особи більше, ніж за відповідний період минулого року. Зріс рівень охоплення безробітних професійним навчанням з 15,0 % у січні-березні 2015 року до 15,2% у звітному періоді.

Ефективною ланкою у системі організації професійного навчання безробітних громадян є Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, у якому протягом січня-березня поточного року навчалося 192 безробітних Здолбунівського району.

Центр зайнятості надає можливість тимчасового працевлаштування незайнятим трудовою діяльністю громадянам. Так, однією з дієвих форм матеріальної підтримки безробітних, надання можливості постійного закріплення на робочому місці є організація громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Протягом січня-березня 2016 року до таких робіт залучено 53 особи.

Станом на 1 квітня 2016 року на обліку у Здолбунівському районному центрі зайнятості перебувало 1520 незайнятих громадян, статус безробітного мали 1480 осіб, з яких 1184 чол. отримували допомогу по безробіттю.

Кількість вакансій станом на 01.04.2016 року становила 68 одиниць (станом на 01.04.2015 року – 195), у тому числі для робітників – 49, для службовців – 16 та 3 – для осіб, які не мають спеціальної підготовки.

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

Банери