Меню
Герої не вмирають
Банери

У неділю, 18 березня, мешканці с. Здовбиця вшановуватимуть героїв битви у Микитових Ровах, які загинули в нерівному бою проти більшовиків у 1944 році. Захід відбудеться після служби у храмі УПЦ КП с. Здовбиця. Вихід від церкви орієнтовно о 12.00.

У березні 1944 року вояки здовбицької теренової сотні УПА, намагаючись прорватися до лісу, щоб не поставити під удар село, потрапили в оточення. Сили були нерівними, а тому упівцям був даний наказ проривати оточення. З цього пекла вирвався тільки рій Беркута (Мичка) і деякі окремі щасливці. Сотня боролася до останнього набою. Загинуло 65 найідейніших здовбицьких хлопців, члени місцевої Просвіти, ОУН, Відродження (тверезницька організація). Більшість з них були мешканцями прилеглих до Ровів вул. Перша та Друга. Окремі родини втратили батька і двох синів. На сьогодні встановлено імена 42 загиблих вояків УПА із Здовбицької сотні, хоча, як свідчать архівні дані, радянська сторона повідомляє про 46 убитих, 7 поранених, 19 захоплених в полон та 2 зниклих.

Як у 2017 році у Микитових ровах  вшанували повстанців-земляків, можна переглянути за посиланням http://zdolbun.gov.ua/u-mykytovyh-rovah-vshanuvaly-povstantsiv-zemlyakiv/

 

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій

Банери