Меню
Герої не вмирають
Банери

26 січня 2018 року о 14.00 год. в залі засідань Здолбунівської районної ради відбулися урочисті заходи  з нагоди 100-річного ювілею утворення громадської організації  Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка на Здолбунівщині.

З нагоди ювілею в залі зібралося понад 250 просвітян краю, ветеранів Товариства, ветеранів УПА, представників органів влади, громадськості. Урочиста академія  розпочалася  з виконання Державного Гімну України.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять просвітян, борців та воїнів, які в різні часи утверджували українську національну ідею, відроджували історичну пам’ять, формували національну свідомість.

Голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук привітав просвітян з  ювілеєм, а також звернув увагу присутніх на важливість просвітянської роботи, адже “ця організація свого часу об’єднала людей, які в буремні часи для України велично стояли на сторожі рідної мови, історії, культури, на сторожі тих понять, без яких не існувало б української нації. Сьогодні в час серйозних глобалізаційних змін “Просвіта” має переглянути методи своєї роботи, щоб, як і раніше, обстоювати і оберігати від чужинського впливу українську народну душу”.

Також лунало багато теплих, життєствердних слів від голови обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Івана Вєтрова, голови Здолбунівської організації “Просвіта” Зої Вітень, ветерана “Просвіти” Галини Давидчук.

За активну національно-просвітницьку роботу та з нагоди 100-річчя утворення «Просвіти» на Здолбунівщини були вручені подяки та медалі Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка активним діячам державоутворення.

Цікавою та змістовною була концертна програма заходу. У виконанні ансамблю бандуристів Здолбунівської музичної школи прозвучав твір на слова Р Лоцман, музику І.Кириліної «Запалю свічу».  Повстанську пісню  «Гей же до бою» та «Ой там за Дунаєм» виконав народний аматорський фольклорний колектив «Здовбицькі молодички» під керівництвом заслуженого працівника культури України Раїси Тебенько. Дитячий вокальний ансамбль «Домісолька» Здолбунівської загальноосвітньої школи І ст. №7  подарували композицію «Україна це ми». Вокальний вчительський ансамбль Мізоцької музичної школи під керівництвом Наталії Луцюк та акомпанування  Наталії Феськової виконали твір О.Білаш «Колодяжний журавель», а на завершення ВІА «Візерунки»  подарували пісню «Родина».

Шевченкове Слово  завжди буде мобілізуючою силою, стверджуючою основою  правди,  віри в перемогу,  духовною  зброєю для нас українців.

У залі звучали слова Т.Шевченко: уривок з поеми «Великий льох» читали Анастасія Опалько та Лариса Коружинець; переможець обласного конкурсу читців аматорів «Кобзарева струна не вмирає» Інна Хлібюк – «Давидові Псалми» /уривок/.

А урочисту академію присутні закінчували  виконанням «Реве та стогне Дніпр широкий».

Також взяла участь в районних урочистостях з нагоди 100-річного ювілею утворення “Просвіти” на Здолбунівщині і Здолбунівська центральна районна бібліотека. Книгозбірня презентувала тематичну виставку-інсталяцію «Просвітянська світлиця», на якій були представлені матеріали діяльності просвітянських осередків краю, матеріали архівного відділу Здолбунівської райдержадміністрації та раритетні і цінні видання діячів-просвітян. 

 

 

 

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
БанериЛипень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031