Меню
Герої не вмирають
Банери

Рівненська обласна служба зайнятості провела великомасштабний інтерактивний захід «Форум професій та майстерності» у Рівному на території навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Захід мав на меті розширення знань учнів про різноманітний світ професій, сприяння професійному самовизначенню молоді, популяризації професійно-технічних навчальних закладів, підвищення престижності робітничих професій та поінформованості про актуальні професії на ринку праці.

На захід завітала і група учнів Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 у супроводі начальника відділу активної підтримки безробітних Здолбунівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості Надії Білоус. Вже на початку заходу дітиіз цікавістю спостерігали за «Театром моделей» – показом кваліфікаційних виробів слухачів Рівненського ЦПТО за професіями «перукар», «візажист» та «кравець». До речі, однією з моделей був наш земляк, учасник АТО з села Дермань, який нині навчається у центрі та здобуває професію «перукар» за направленням центру зайнятості.

Маршрут ознайомлення з професіями пролягав повз велику кількість наметів, у яких тривали майстер-класи за професіями будівельної сфери (штукатур, маляр, лицювальник-плиточник, електрозварник ручного зварювання, верстатник деревообробних верстатів, столяр будівельний), сфери послуг (перукар, візажист, манікюрник, кравець та вишивальниця), майстер-класи «Відродимо забуті професії» (в’язальник виробів з лози, коваль ручного кування). Щоб спробувати свої здібності у водінні автомобіля, учні могли скористатися автотренажерами. Звичайно, не в кожного з них все виходило, проте діти таки здобули нові навички. Також відбулася екскурсія навчальними класами та майстернями виробничого навчання за професіями готельно-ресторанного напрямку та сфери обслуговування (офіціант, бармен, кухар, перукар, манікюрник, візажист, косметик, секретар керівника, агент з організації туризму, адміністратор).

«Професійний Non-stop» – майданчик відкритого інтерактивного спілкування з працівниками державної пожежно-рятувальної частини, патрульними поліцейськими, майстрами виробничого навчання військового спрямування – вразив не тільки учнів, а й дорослих глядачів. Під час майстер-класів учні ознайомилися з професіями, які потребують неабиякої мужності. Вони уважно слухали про призначення та використання різноманітної зброї, обладнання, техніки. Діти залюбки «приміряли» на себе ролі криміналістів, спробувавши знімати відбитки пальців, та кінологів, намагаючись дресирувати собак. Пожежно-рятувальна машина стала об’єктом фото сесій: діти залюбки фотографувалися у кабіні на місті водія, були вражені висотою, сучасним облаштуванням та потужністю автівки.

Поїздка подарувала школярам чудові емоції та дала змогу поліпшити їх рівень знань про світ професій, знаряддя праці, а також усвідомити значення багатьох професій для людини та суспільства загалом.

Анонси подій

 

 

Банери

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829