Меню
Герої не вмирають
Банери

Створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї та забезпечення сімейних форм влаштування дитини – один з пріоритетів державної політики щодо соціального захисту дітей.

Не кожна дитина в Україні має можливість зростати в сприятливому сімейному оточенні. Бідність родин, складні життєві обставини, зумовлюють дитячу бездоглядність, призводять до соціального сирітства.

Реформа де інституалізації, або реформування системи інституційного догляду та виховання дітей є одним із пріоритетних напрямів державної соціальної політики.

Розвиток ефективної та спроможної системи підтримки зростання дітей у сім’ї передбачає, зокрема, функціонування мережі та забезпечення надання освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг на місцевому рівні, надання послуг з підтримки сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

На сьогодні Міністерство соціальної політики України заклало фінансові стимули для сімей, які беруть дітей під опіку, збільшило розміри виплат на кожну дитину. Дитячі будинки сімейного типу – це приклад того, яким шляхом варто рухатися у реформі де інституалізації.

Здолбунівський район є один із лідерів по влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сімейні форми виховання.

У нашому районі діє 3 дитячих будинки сімейного типу та 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 24 дитини, з них: 16 вихованців в ДБСТ та 8 вихованців в ПС.

В сім’ях опікунів, піклувальників проживає – 88 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу з дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку в службі у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації перебуває – 32 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, 26 дітей з даної категорії перебуває на обліку на усиновлення.

Згідно рейтингу Міністерства соціальної політики України показник Здолбунівського району по влаштуванню в сімейні форми виховання становить 98,3% .

Рішення щодо влаштування в сімейні форми виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування приймає Здолбунівська райдержадміністрація, як орган опіки та піклування.

Анонси подій
Банери

Січень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031