Меню
Герої не вмирають
Банери

09 жовтня 2016 року у селі Здовбиця на приміщенні сільської ради громада села відкрила пам’ятну дошку, щоб увіковічнити героїчний вчинок своїх земляків, які у 1948 році поблизу приміщення сільської школи вивісили національний прапор.

Як повідомив голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук на своїй сторінці у Фейсбуці «про цей вчинок односельчан вперше йому розповів років 10 тому уже покійний Ігор Паладійович Солтис, чий батько, що входив до Здовбицької теренової сотні УПА, загинув у бою з НКВС в Микитових ровах на окраїні Здовбиці у березні 1944-го.

Ігор Паладійович розповів, що учень 10-го класу Здовбицької школи Петро Марчук не просто вивісив національний стяг, а й провів від стовпа, де розвивався прапор, до землі провід, тим самим “замінувавши” місце “злочину”.

2

Тому ті, хто виявили цей вчинок націоналістів, прапор знімати не ризикнули, побоявшись можливого вибуху, та були змушені чекати оперативної групу МГБ, яка й “розмінувала” українську святиню.

3

Усіх оранізаторів цієї акції, які входили до молодіжної організації ОУН в с. Здовбиця, згодом було виявлено та заарештовано. На допитах всю вину на себе взяв саме Петро Марчук, за що й отримав, 10 років Сибіру…

5

Сьогодні Здовбичани гідно вшанували мужній вчинок своїх предків, які ще багато років після Другої світової війни вели боротьбу проти совєцьких окупантів.

6

Нагадуванням про це є також пам’ятний хрест на окраїні Здовбиці, поблизу залізничного переїзду по дорозі на Новомильськ, встановлений на місці загибелі Анатолія Маєвського “Уліяна” – останнього провідника ОУН на Волині, який, потрапивши в потрійну облаву НКВС, застрелився у криївці аж в березні 1955-го…».

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій


Банери