Меню
Герої не вмирають
Банери

Майбутнє кожної людини і людства в цілому потенційно залежить від підростаючого покоління, тому забезпечення прав дітей та їх правовий захист безумовно є основним завданням сучасності, у вирішенні якого має бути зацікавленим все світове співтовариство.

Дуже часто дорослі і не замислюються, що своїми вчинками дискримінують права дитини.

Відповідальність за вчинення насильства в сім’ї регулюється Статтею 15 ЗУ «Про попередження насильства у сім’ї».

Члени сім’ї, які вчинили насильство в сім’ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.

Треба пам’ятати, що жорстока поведінка дорослих породжує жорстоку поведінку дітей. На жаль, в нашому суспільстві часто зустрічаються випадки жорстокого поводження як дорослими щодо дітей, так і самими дітьми відносно одне одного.

За даними правозахисників, найчастіше діти говорять, що страждають від образ та побиття, а вчителі кажуть, що часто помічають приниження учнів один одним. Також діти зазначають, що агресорами в школі часто виступають декілька учнів разом. Проблеми насильства, мабуть, однакові для шкіл усього світу, але підходи і рівень їх вирішення різні.

Оскільки ситуація насильства в школі за своїми характеристиками є різновидом небезпечної інтенсивної тривалої стресової ситуації, то вона має серйозні психологічні наслідки.

Сьогодні насильство у навчальних закладах — явище досить розповсюджене, але більшість шкіл його замовчують. Це призводить до того, що проблема «вибухає» рецидивами: це суїцид, побиття та інші випадки серед дітей, які ми регулярно бачимо з екранів наших телевізорів.

Держава, в свою чергу, надає дітям змогу відстоювати свої права, але шкода, що багато-хто з дорослих і досі не усвідомлює повноту своєї відповідальності.

Наталія Орлова
Начальник Здолбунівського РУЮ

Старий сайт
Архів Здолбунівської РДА
Анонси подій
Банери